Ogłoszenia 5.11.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Dzisiaj po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Na mszy o godz. 10.00 rozpoczną działalność i modlitwę dwie nowe Róże Różańcowe: im. bł. Rodziny Ulmów – modląca się za rodziny i im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego – modląca się za kapłanów, osoby konsekrowane i o nowe powołania.

Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom i rodzicom za piękne stroje świętych w poprzednią niedzielę. Dziękuję za piękne przeżycie uroczystości Wszystkich Świętych, dziękuję strażakom z OSP za zabezpieczenie trasy procesji.

Dziękuję za obecność i modlitwę podczas dni eucharystycznych miesiąca listopada, zwłaszcza scholi parafialnej i Domownikom Boga za piękną adorację Najświętszego Sakramentu
w I sobotę miesiąca. Dziękuję młodzieży i opiekunom za sobotni wyjazd do Brus na wprowadzenie reikwii bł. Carla Acutisa,

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

W środę po mszy o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracji Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

Do 8.11. codziennie jeden raz za nabożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny zachowując stałe warunki odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, modlitwa za Ojca Świętego i według jego intencji).

Dnia 11 listopada, w Dniu Święta Narodowego pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Burmistrz Brus zaprasza na gminne obchody tego święta , które rozpoczną się mszą świętą o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Brusach. 

Przypominam, że każde miejsce pochówku zarezerwowane jest na 20 lat po pogrzebie. Każdy kto chce dalej dysponować danym miejscem powinien dokonać jego przedłużenia. Przy braku zainteresowania miejsce cmentarne administrator cmentarza może wykorzystać do kolejnego pochówku. Można też zrezygnować z danego grobu zgłaszając to w biurze parafialnym.

W tym tygodniu przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (9.11.), wspomnienie św. Leona Wielkiego (10.11.), św. Marcina z Tours (11.11.).

Do nabycia w zakrystii duże i małe kalendarze ścienne na przyszły rok. Do odbioru kolejny numer „Rycerza Niepokalanej”.

Za tydzień obchodzimy w Polsce Dzień modlitwy i solidarności z kościołem prześladowanym. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

 Od początku listopada strażacy ochotnicy  z OSP Leśno zaczną rozprowadzać kalendarze ścienne na 2024 rok. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc tą akcję to będziemy bardzo wdzięczni. Dochód z niej mamy zamiar przeznaczyć na zakup nowych butli kompozytowych do aparatów powietrznych. Obecnie posiadamy 4 butle, które nie są wystarczające do przeprowadzenia sprawnej akcji ratowniczej w przypadku pożaru. Liczymy na Waszą pomoc i pozdrawiamy strażackim zawołaniem: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

 Zmarła nasza parafianka śp. Helena Kurs, l. 75 zamieszkała w Orliku, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 7.11. o godz. 11.00. Różaniec w jej intencji w niedzielę po mszy o 11.30 i w poniedziałek po mszy o 18.00. Zmarłą Helenę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

          ks. Damian Drozdowski