Ogłoszenia 5.09.2021

1. Dzisiaj w kościele parafialnym msze święte o godz. 8.00, 10.00, i 11.30. O godzinie 10.00 msza dożynkowa. Będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony. Podczas każdej mszy świętej odprawimy obrzęd poświęcenia  ziarna siewnego i nasion.
  2. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną.
  3. Dziękuję za udział w piątkowej uroczystości Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie i za udział w sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. W poniedziałek po mszy o 18.00 spotkanie służby liturgicznej naszej parafii.
  5. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.
  6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8.09)
  7. Od soboty 11.09. pod hasłem „Samych siebie badajcie, czy trwacie w wierze” rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Z tej okazji odnowiony został krzyż misyjny przy naszym kościele. Misje przeprowadzi dla nas ks. Radosław Karczewski
    z wydziału duszpasterskiego naszej diecezji. Msze święte w trakcie misji w tygodniu będą rano o godz. 9.00 i o godz. 18.00.Szczegółowy plan podam za tydzień, ale już można się
    z nim zapoznać na plakatach, rozdawanych ulotkach i na internetowej stronie naszej parafii. Misje parafialne odbywają się raz na 10 lat, zaplanujmy więc sobie te dni, by razem we wspólnocie przeżyć czas łaski i wewnętrznej odnowy. Suma odpustowa w naszej parafii odbędzie się 19.09. o godz. 11.30
  8. Wyjątkowo już 12.09 w następną niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie z podziękowaniem Bogu za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  9. W trakcie misji w poniedziałek 13.09. o godz. 19.00 odbędzie się koncert Tomasza Kamińskiego o godz. 19.00, na który już teraz serdecznie zapraszam.
  10. Za tydzień kolekta niedzielnej mszy świętej będzie przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”
  12. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce obchodzona jest jako „Dzień Solidarności
    z Afgańczykami”. Po mszy zbiórka do puszek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.
  13. Sołtys Główczewic zaprasza na spotkanie wiejskie 9.09. na godzinę 19.00, które odbędzie się w świetlicy.
  14. Dnia 7 września tj. wtorek w naszej przychodni odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Trzeba dokonać wcześniej rejestracji – nr tel. 531 221 068
  15. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.