Ogłoszenia 5.07.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 Będziemy się starać, by od tej niedzieli msza święta o godz. 10.00, często sprawowana w intencji parafian odbywała się
w uroczystej oprawie liturgicznej.

W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego.

Dziękuję za obecność na dniach eucharystycznych i za wspólną adorację w pierwszą sobotę miesiąca.

Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę inwestycyjną.

Rozpoczęły się wakacje, zachęcam parafian i wypoczywających gości do uczestnictwa we mszach świętych w ciągu tygodnia. Przy okazji życzę dobrej pogody a wyjeżdżającym szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych próśb i podziękowań.

W czwartek po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych, licznych
i świętych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia ks. prałat dr Józef Pick zaprasza personel medyczny (lekarzy, pielęgniarki i położne, ratowników medycznych, terapeutów, rehabilitantów, farmaceutów) na doroczne rekolekcje stanowe dla Służby Zdrowia, które odbędą się w Pelplinie w Collegium Marianum w dniach 28 – 30 sierpnia 2020 r. Poprowadzi je ks. prałat Marian Szczepiński – wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Święta w sobotę, 29 sierpnia       o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja.Rekolekcje odbędą się zgodnie z wymogami przepisów sanitarnych dotyczących pandemii. Zgłoszenia należy kierować na adres duszpasterza diecezjalnego, do 15 sierpnia br.: ks. Józef Pick, tel. 501 390 160, e-mail: jozef.pick@op.pl.

Chciałbym prosić wiernych, aby śmietniki ustawione na cmentarzach służyły tylko
i wyłącznie do wyrzucania śmieci z miejsc cmentarnych z odpowiednią segregacją. Ostatnio znaleziono w pojemnikach cmentarnych kineskop, puszki po napojach alkoholowych itp.

W następną niedzielę w kościele po mszach o godz. 10.00 i 11.30 będzie można odebrać w kościele zdjęcia dzieci pierwszokomunijnych.

Przy wyjściu z kościoła można zapoznać się z informacją o XXII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej, który odbywać się będzie w Pelplinie w czasie letnim.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Słupsku zachęca by w czasie letnim oddawać honorowo krew. Terenowy oddział w Chojnicach przy ul. Leśnej 10 otwarty jest
w poniedziałki, środy i piątki w godz. 7.00-10.00. Szczegółowe informacje na stronie www.krwiodawstwo.slupsk.pl lub www.twojakrew.pl

Do odebrania prasa katolicka: wakacyjny numer „W Rodzinie”, kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” do odebrania w zakrystii.

Zmarła nasza parafianka: Irena Szultka z Widna, jej pogrzeb odbył się w Brusach
i Teodora Marczak, zamieszkała w Częstochowie, jej pogrzeb odbył się w miniony czwartek. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.