Ogłoszenia 5.06.2022

Msze święte w dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Już dzisiaj nasz parafialny festyn rodzinny. Zapraszamy wszystkich parafian i nie tylko do wspólnego spędzenia czasu. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, pokazów strażackich, smakołyków przygotowanych przez parafialne Koła Gospodyń Wiejskich, dobrej muzyki
i loterii fantowej. Niech będzie to czas wspólnej radości i świętowania.

Dziękuję młodzieży naszej parafii i opiekunom za piękny wyjazd na Lednicę, na XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej.

Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę po mszy o 8.00, a w tygodniu po mszy o godz. 18.00.

W poniedziałek po mszy o 18.00 spotkanie dla całej służby liturgicznej.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie w świetlicy grupy Domownicy Boga.

Za tydzień w niedzielę msze święte w zmienionym porządku o godz. 8.00, 9.00
 i 11.00. Na mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Próba generalna przed uroczystością we wtorek o godz. 16.00. Bardzo proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych o pomoc w przygotowaniu kościoła i obejścia w czwartek od godziny 17.30. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią w sobotę o godz. 9.00.

 W sobotę na godz. 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafialnej scholii.

 Dnia 18 czerwca w Pelplinie odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży „Przystań – warsztaty dla duszy”. Można będzie skorzystać z warsztatów: muzycznych (warsztat dwudniowy), tanecznych, rękodzielniczych, medialnych, sportowych, będzie również gra terenowa. Zachęcam ludzi młodych do wyjazdu. Zapisy już od dzisiaj. Zgody do podpisania przez rodziców do odebrania w zakrystii.

W dniach 22 – 26 czerwca w Rzymie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Nawiązując do tego wydarzenia, Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkie rodziny diecezji pelplińskiej na spotkanie w Kościerzynie, w dniu odpustu ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin, 18 czerwca br. Spotkanie rozpocznie się konferencją na placu św. Jana Pawła II o godz. 11.15, następnie o godz. 12.00 celebrowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert ewangelizacyjny.

W tym tygodniu obchodzimy święto NMP Matki Kościoła (6.06), wspomnienie św. Jadwigi, królowej (8.06), święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (9.06)
i wspomnienie św. Barnaby, apostoła (11.06).

 Do odebrania nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, „Rycerz Niepokalanej” do nabycia nowy numer czasopisma: „W Rodzinie”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                      

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski