Ogłoszenia 5.04.2020

Ksiądz biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa udzielona jest na czas nieokreślony

 Msze święte niedzielne w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.00, 11.30. 
i o godz. 15.00 transmitowana przez facebooka ks. proboszcza. (dziękuję za jednoczenie się w ten sposób na modlitwie. Starajmy się podczas transmisji mszy świętej uczestniczyć z należytą powagą i skupieniem podobnym do atmosfery panującej
w świątyni). Po mszy o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.Dzisiaj po każdej mszy świętej czyli o 9.00, 11.00, 12.30 i 16.00 będzie możliwość przyjęcia komunii świętej.
Z racji tego, że w kościele może przebywać tylko 5 osób, reszta wiernych czeka na zew. a do kościoła mogą wejść, gdy wyjdą ci, którzy przyjęli już komunię świętą. Proszę zachować odpowiednią odległość przed wejściem do kościoła i między sobą.

KOMUNIA DUCHOWA.
Przypominam, że w sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można – jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej – wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem.
Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu. Optymalną sytuacją jest uczynienie tego w trakcie uczestnictwa w transmisji mszy św. (W innych przypadkach zacząć warto od aktu pokuty, rozważenia czytań z dnia, a przed aktem komunii duchowej odmówić Modlitwę Pańską oraz „Panie, nie jestem godzien…”. 

Każdego dnia o godz. 20.30 ks. proboszcz będzie odmawiał różaniec o godz. 20.30 bez udziału wiernych (w miarę możliwości w świątyni) w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w tej samej intencji)

 Gorzkie żale zostają odwołane zachęcam by to nabożeństwo odprawić w domach.

 W środę od 8.00 odwiedzę chorych i osoby starsze zgłoszone dodatkowo do posługi sakramentalnej przed świętami wielkanocnymi. Jeżeli ktoś ma takie pragnienie proszę zainteresowane osoby zgłosić do wtorku włącznie.  

W środę po mszy o 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prośby na nowennę można przysyłać    na e-mail. adres jest w zakładce: kontakt. 

SPOWIEDŹ
Zbliżają się święta wielkanocne, jeszcze do środy możliwość spowiedzi od poniedziałku do środy od godziny 15.00 do 17.00. Spowiedź w zakrystii a o godz. 15.30, 16.30 i 17.00 zostanie udzielona komunia święta. Pamiętajmy, że podczas spowiedzi i udzielania komunii może być tylko w kościele 5 osób.

TRIDUUM BEZ UDZIAŁU WIERNYCH
Przed nami Triduum Paschalne.
Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 17.00,
Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 17.00
a Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00. 
Celebracje wg zaleceń odbędą się bez udziału wiernych (tylko z asystą liturgiczną) i będą transmitowane przez facebooka ks. proboszcza. 
W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post (18-60 lat) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od14 lat). Na Wielki Piątek przy transmisji liturgii z naszego kościoła przygotujmy w swoich domach krzyże do adoracji. 

Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia.

Adoracji przy ciemnicy w tym roku nie ma, adoracja przy grobie Pańskim będzie transmitowana w wielką sobotę od.15.00 do 16.00. (kościół będzie zamknięty)

Pokarmów na stół wielkanocny nie święcimy w kościele w wielką sobotę.  
Na stronie internetowej będzie umieszczona modlitwa błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych przed posiłkiem w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

MSZE ŚWIĘRE W UROCZYSTOŚC ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Następna niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego msze święte
o godz. 10.00, 11.30 i 12.30 (msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka). Wzorem dzisiejszej niedzieli o godz. 11.00, 12.30 i 13.30 będzie udzielona komunia święta. 

Pamiętajmy, że z racji ograniczeń związanych z pandemią na mszy świętej może być tylko rodzina zamawiająca intencje mszalną.

Zmarł nasz parafianin Ryszard Smentek zam. przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego, l.70 jego pogrzeb odbył się 1.04.2020.
Zmarła siostra franciszkanka Bogusława Wnuk, l. 84, jej pogrzeb odbył się 4.04.2020. Zmarł ks. prałat Franciszek Gabor, l. 91, emerytowany proboszcz rodzinnej parafii
ks. Damiana. Naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu.
 Wieczny odpoczynek…

Życzę Wszystkim dobrego przygotowania do świąt wielkanocnych, życzę zdrowia i optymizmu.