Ogłoszenia 5.03.2023

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za udział w rekolekcjach wielkopostnych, Dziękuję ojcu Wiktorowi Tarczyńskiemu z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy za głoszone nauki i wspólną modlitwę, dziękuję siostrom Franciszkankom z Orlika za animację zajęć w grupach, dziękuję dyrekcji szkoły, nauczycielom i wychowawcom za opiekę nad dziećmi. Dziękuję pani Halinie Skwierawskiej za możliwość odbywania spotkań rekolekcyjnych w świetlicy wiejskiej. Dziękuję za obecność i modlitwę podczas dni eucharystycznych miesiąca marca. Dziękuję za wspólną modlitwę na adoracji Najświętszego Sakramentu. Podziękowania składam naszej parafialnej scholi za piękny śpiew.

W poniedziałek po mszy o 18.00 w plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy nowych członków i wszystkich chętnych wolontariuszy.

W środę obchodzić będziemy święto poświęcenia bazyliki katedralnej w Pelplinie. Po  mszy o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na której szczególną modlitwą otoczymy wszystkie kobiety z okazji Dnia Kobiet.

Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek od 16.00 do 16.45. W trakcie spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej spotkanie grupy Domowników Boga. Również w czawrtek o godz. 19.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa
o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00.

W sobotę o godz. 16.00 odbędzie się msza  święta w intencji wszystkich kobiet z parafii Leśno. Serdecznie zapraszamy na mszę i spotkanie po mszy w świetlicy wiejskiej w imieniu Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Ziemia Zaborska.

W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem  pasyjnym. Za udział
w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”

Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca br. w Bysławku k. Tucholi. Zapisy do 10 marca, więcej informacji można znaleźć na plakacie.

„Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 11 marca i 22 kwietnia 2023 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od trzech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i troską o życie duchowe swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Skarbonki jeszcze można odebrać w kościele.

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna  celebracja Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Tradycyjnie również chcemy w niej wziąć udział. Zapisy do 26 marca. Zachęcamy wszystkich młodych!

W środę kończy się zbiórka elektroodpadów, zorganizowana przez spółkę Green Office, która przyczyni się do wsparcia naszej jednostki OSP Leśno. Elektrośmieci można składać w specjalnej do tego celu przeznaczonej strefie przy ul. Wykopaliskowej w Leśnie, dokładnie naprzeciwko parkingu przy cmentarzu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, chrońmy środowisko, pozbądźmy się niepotrzebnego sprzętu z domów, a przy okazji wesprzyjmy naszych strażaków.

Dnia 7.03. w przychodni w Leśnie odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną bądź osobistą.

Zmarł śp. Ryszard Lesiuk, l. 78, zamieszkały w Przymuszewie, jego pogrzeb odbył się w czwartek 1.03. Zmarłego Ryszarda polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.                       

 ks. Damian Drozdowski