Ogłoszenia 4.12.2022

Dzisiaj msze o  8.00, 10.00 i o 11.30. Po mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Po mszach u pana organisty można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę.

Dziękuję za skorzystanie ze spowiedzi i wspólną modlitwę w dniach eucharystycznych, dziękuję za wspólną adorację w pierwszą sobotę miesiąca.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Tak-pomagam!” organizowaną przez Caritas . Dziękujemy wszystkim darczyńcom, właścicielom sklepów
i wolontariuszom z Parafialnego Koła Caritas.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Zapraszam na nabożeństwa roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00 a w sobotę na godzinę 7.00. Zachęcam, by wszyscy przynosili lampiony. Dziękuję za pierwszy tydzień wspólnego przeżywania nabożeństw roratnich.

W poniedziałek o godz. 19.00 w plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy wiejskiej.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja (6.12.), wspomnienie św. Ambrożego (7.12.), uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8.12)

Dnia 10.12. odbędzie się świąteczne spotkanie dla dzieci z Mikołajem w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Proszę uważnie zapoznać się z plakatem i zapisać dzieci, które chcą wziąć udział w tym spotkaniujeszcze tylko do jutra. Serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem w niedzielę 11.12. odbędzie się świąteczny kiermasz na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Można będzie nabyć ręcznie robione ozdoby świąteczne,
no i oczywiście pyszne słodkości. Jednocześnie na stoisku zachęcamy do zakupu sianka na stół wigilijny, które przygotowało Caritas naszej parafii.

 Już po raz drugi włączamy się do akcji „Paczuszka dla maluszka”, która będzie trwała
w dniach od 27 listopada do 19 grudnia 2022 roku. Celem akcji jest wsparcie Fundacji Małych Stópek. W tym roku chcemy pomóc podopiecznym Fundacji „Pomorze Dzieciom” w Gdańsku. Dary można składać w kościele pod choinką oraz w miejscowej szkole podstawowej. Szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych produktów są umieszczone na bombkach.  

Do dnia 12.12. można włączyć się w akcję: „Zostań św. Mikołajem dla dzieci zagrożonych wojną”. Szczegóły akcji na plakacie.

W następną niedzielę o godz. 12.00 w kościele parafialnym we Wielu odbędzie się msza odpustowa ku czci św. Mikołaja. Po niej rozpoczną się VIII wielewskie mikołajki. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły wydarzeń na plakacie i na stronie internetowej parafii.

Już teraz ogłaszamy, że w ostatnią niedzielę adwentu odbędzie się przedstawienie przygotowane przez młodzież z grupy młodzieżowej naszej parafii pt. „Bóg się rodzi”. Zapraszamy do świetlicy wiejskiej 18.12. na godzinę 16.00. Zaplanujmy sobie ten czas na chwilę zabawy i refleksji.

Można nabywać świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Zostały świece małe po 10 zł.

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „Rycerz Niepokalanej” i „W Rodzinie”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski