Ogłoszenia 4.09.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30.

Dzisiaj po mszy o godz. 8.00 wspólna modlitwa róż różańcowych naszej parafii i wymiana tajemnic. Na mszy o godz. 10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki.
Dziękuję sołectwu Orlik za przygotowanie wieńca dożynkowgo. Sołectwo Orlik będzie również reprezentowało nasz dekanat na diecezjalnych dożynkach, które odbędą się 18.09 w Lubaniu pod przewodnictwem księdza biskupa Ryszarda Kasyny.

Dzisiaj na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Na mszy o godz. 11.30 poświęcone zostaną plecaki, tornistry i przybory szkolne. Od tej niedzieli kazanie na mszy świętej o godz. 11.30 będzie dedykowane dzieciom. Ze spowiedzi przed tą mszą będzie można skorzystać do godz. 11.15.

Dziękuję za udział w dniach eucharystycznych i za wspólną adorację w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

We wtorek po mszy o 18.00 spotkanie w kościele dla całej służby liturgicznej

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W piątek na godzinę 19.00 zapraszam na spotkanie grupę młodzieżową naszej parafii.

W tym tygodniu obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8.09).

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży informuje, że tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 26 września. Przewodniczyć jej będzie biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Chętnych na wyjazd proszę o kontakt w tym tygodniu.

Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w przyszłym roku proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, aby uczestniczyli w jesiennych terminach weekendów dla narzeczonych.

W dniach 15-18.09. odbędą się w naszej parafii rekolekcje przed odpustem, których zwieńczeniem będzie suma odpustowa 18.09 o godz. 11.30.

W ferie zimowe 2023, czyli w drugiej połowie stycznia planowana jest pielgrzymka z naszej parafii do Ziemi Świętej. Stuprocentową pewność będziemy mieli w połowie października, kiedy biuro podróży potwierdzi możliwość wylotu w tamtym czasie. Informację przedstawiam już dzisiaj dla zainteresowanych, aby zdążyć wyrobić sobie paszport, który musi być ważny poł roku po zakończonej pielgrzymce. Planowany koszt tygodniowej pielgrzymki z przelotem i wszystkimi wstępami ma wynieść 5400 zł.

Do odebrania kolejny numer czasopisma „Rycerz Niepokalanej” i „Pielgrzym”. Do nabycia kolejny numer „Misyjne drogi”.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Przy kościele natomiast odbędzie się zbiórka na rzecz 12 letniej naszej parafianki Dominiki Kosikowskiej, która zachorowała na cukrzycę typu pierwszego. Potrzebne są środki na zakup bardzo drogiej pompy insulinowej. Okażmy nasze serce i w miarę możliwości wesprzyjmy chorą dziewczynkę i zatroskanych rodziców.  

Burmistrz Brus, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Brusach zapraszają na Zaborskie Dożynki Gminne w przyszłą niedzielę, 11 września. Wydarzenie rozpocznie msza św. dziękczynna o godz. 11:00. Następnie odbędzie się przemarsz na plac dożynkowy przy zespole szkół, ceremoniał dożynkowy, rozstrzygnięcie sołeckich konkursów i wspólna biesiada.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski