Ogłoszenia 4.06.2023

Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej msze święte o godz. 8.00, 9.00 i 11.00 w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do I Komunii Świętej. Otoczmy naszą gorącą modlitwą dzieci i ich rodziny, które przeżywają tak ważne dla nich święto. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych i wymiana tajemnic.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

 Bardzo serdecznie dziękuję panu Sołtysowi, Radzie Sołeckiej, Stowarzyszeniu Ziemia Zaborska i Kołom Gospodyń Wiejskich z naszej parafii za współorganizację parafialnego festynu. Dziękuję serdecznie parafialnej scholi za piękny śpiew, strażakom z OSP Leśno i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za piękny pokaz strażacki, grupie młodzieżowej i ministrantom za pomoc w loterii i pyszną pizzę, pani Magdalenie Etmańskiej z Mobilnych Animacji, pani Justynie Głód za dmuchańce, dziękuję Kołu Misyjnemu za akcję: „Listek nadziei dla Afryki”, grupie „Przebudzeni na Kaszubach”. Dziękuję panu Markowi Bobkowskiemu, pani Marcie Las i wszystkim darczyńcom loterii (lista darczyńców na stronie internetowiej). Dziękuję panu Tomaszowi Dorszyńskiemu za prowadzenie festynu i panu Robertowi Szymlekowi za piękne zdjęcia. Dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy Brusy i pani Halinie Skwierawskiej za udostępnienie sprzętu, stołów i krzeseł, dziękuję panu Witoldowi Malichowi za oprawę muzyczną, panu Mirkowi Radtke za obsługę sprzętu, Nadleśnictwu Przymuszewo za krzesła i namioty. Dziękuję Wam wszystkim za przybycie i wspólnie, pięknie przeżyty czas. Dziękuję za życzenia składane z okazji kolejnej rocznicy święceń kapłańskich.

Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży i opiekunom za wspólny wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich.

Dziękuję paniom katechetkom za przygotowanie uroczystości I Komunii Świętej, dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła na ten dzień.

Od jutra do soboty włącznie dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały biały tydzień. W środę w sposób szczególny będziemy chcieli pamiętać o misjach. Na mszy o godz. 18.00 kolekta na rzecz misji i dar dzieci pierwszokomunijnych dla dzieci w krajach misyjnych.

Nabożeństwa czerwcowe w kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona
z nabożeństwem czerwcowym

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja po mszy o godz. 10.00 przejdzie ulicami Marii Ludwiki, Słoneczną i Klonową. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy i udekorowanie okien naszych domów na trasie procesji. Bardzo proszę o niesienie baldachimu, chorągwi, feretronów i strażaków z OSP Leśno o zabezpieczenie trasy. Po Bożym Ciele przez oktawę będą odbywały się procesje eucharystyczne wokół kościoła do czwartku włącznie. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatków (próby przed sypaniem kwiatków we wtorek i w środę po mszy o 18.00).

Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca 2023 r. 

W sobotę o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafialnej scholi.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Bonifacego (5.06.).

Bardzo serdecznie zachęcam do wyjazdu na spotkanie młodzieży – „Przystań – Warsztaty dla duszy”, które odbędą się w Pelplinie 17.06.  Szczegóły tego wydarzenia na stronie internetowej naszej parafii.

W czwartek 8 czerwca w klasztorze w Orliku rozpoczynają się weekendowe rekolekcje dla dorosłych pod hasłem: „Zobaczyć siebie w oczach Boga”. Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania na miarę swoich możliwości z udziału w konferencjach i do wspólnej modlitwy. Program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Za tydzień w niedzielę procesja w oktawie Bożego Ciała wokół kościoła po mszy o godz. 10.00. Kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Rycerz Niepokalanej” i czasopismo „W Rodzinie”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!                                

                                                                                                                                       ks. Damian Drozdowski