Ogłoszenia 4.04.2021

Z racji, że mała liczba wiernych może uczestniczyć w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30 oraz dzisiaj i jutro w poniedziałek wielkanocny dodatkowe msze o godz. 15.00 i o 17.00.   W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30, 16.00 i 18.00 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w najbliższą sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej. 

Zgodnie z nowymi regulacjami w naszym kościele parafialnym może przebywać jeszcze mniejsza liczba wiernych (do 20 osób). Proszę o roztropne korzystanie z mszy 
i nabożeństw dając pierwszeństwo tym, którzy mają zamówioną intencję mszalną.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną.

Jutro w poniedziałek wielkanocny msze jak w dzisiejszą niedzielę po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie w diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w Triduum Paschalnym, także ten on-line. Dziękuję służbie liturgicznej, szafarzom, panu organiście, chórowi parafialnemu, osobom świeckim żywo zaangażowanym w liturgię tych dni. Życzę Wszystkim Wam wszelkiej mocy płynącej od zmartwychwstałego Jezusa. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu przyświeca Wam we wszystkich okolicznościach życia. 

W tym tygodniu podczas oktawy Wielkanocy można po mszach lub do biura parafialnego przynieść skarbonki caritas, które są owocem naszej wielkopostnej drogi. Bóg zapłać!

Od Wielkiego Piątku trwamy w nowennie do Miłosierdzia. Pomodlimy się koronką dzisiaj i jutro po mszy 15.00 a w tygodniu po ostatniej mszy świętej.

Od wtorku msze popołudniowe o godz. 17.00 i 18.00 a w środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę 10 kwietnia o godz. 20.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu transmitowana na facebooku – przeniesiona z pierwszej soboty miesiąca.

Następna Niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego dodatkowa msza święta o godz. 15.00, po mszy koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszach zbiórka do puszek na cele charytatywne.

W duszpasterstwie zastępują mnie będą bracia z Towarzystwa Ducha Świętego 
z Dąbrowy. W razie nagłych wypadków np. wezwanie do chorego, proszę dzwonić pod telefon parafialny. Sprawy związane z biurem parafialnym możliwe są do załatwienia, jednak proszę wcześniej zadzwonić. 

Burmistrz Brus informuje: 1 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Do osób, które nie dokonają samospisu zgłosi się rachmistrz. 

Dnia 10 kwietnia będziemy sadzić sadzonki drzew na ziemi parafialnej. Zbiórka przy budynku plebanii o godz. 8.00. Bardzo proszę o pomoc w tej akcji i szczerze zachęcam by włączyć się w to dzieło. W miarę możliwości proszę zabrać ze sobą sprzęt niezbędny do sadzenia.

Do odbioru kwietniowy numer czasopisma „Rycerz Niepokalanej” i czasopismo „Pielgrzym”

Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że w sobotę, 17 kwietnia 2021r., w godz. 10.00-15.00, odbędzie się szkolenie dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, zajęcia odbywać się będą w trybie on-line. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.

Zmarł nasz parafianin Jan Wera zamieszkały, l. 89 w Przymuszewie. Jego pogrzeb odbył się we wielki wtorek. Zmarłego Jana polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.  

                                                                                                                                                            ks. Damian Drozdowski