Ogłoszenia 31.10.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Ostatnia niedziela października to rocznica poświęcenia własnego kościoła. Jesteśmy wdzięczni przodkom za tę świątynię i dziękujemy tym, którzy przez swoją modlitwę i ofiarę czynią ją coraz bardziej piękną.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu
o godz. 8.00, 10.00 i 14.00 po ostatniej mszy procesja na stary i na nowy cmentarz.

2.11. obchodzimy dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte
o godz. 10.00, 16.00 i o godz. 17.00 – msza zbiorowa za zmarłych.

W dniach od 1-8.11. codziennie jeden raz za nabożne nawiedzenie cmentarza
i jakąkolwiek modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny zachowując stałe warunki odpustu.

Różaniec z wypominkami za zmarłych będzie w naszym kościele w oktawie po Uroczystości Wszystkich Świętych w środę, piątek, sobotę po mszy o godz. 17.00, w czwartek po mszy o godz. 16.00 i w następny poniedziałek po mszy o godz. 17.00.

Już dzisiaj i w uroczystość Wszystkich Świętych jest przy nowym cmentarzu otwarta brama i można zaparkować samochody za cmentarzem.

Do biura parafialnego lub zakrystii można przynosić wypominki całoroczne i intencję na mszę zbiorową. Wypominki jednorazowe można składać do koszyków.

Przypominam o konieczności prolongacji (przedłużenia miejsca) 20 lat po śmierci. Jeżeli są jeszcze osoby, które regulowały miejsca cmentarne wcześniej przed moim pobytem w Leśnie proszę przyjść z potwierdzeniem do biura parafialnego w celu odnotowania.

Kończymy miesiąc październik. Dziękuję wszystkim, którzy podczas tego miesiąca modlili się na różańcu i czynnie angażowali się w jego prowadzenie w naszym kościele parafialnym.

W środę po mszy świętej o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca listopada. Dodatkowa okazja do spowiedzi
w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 do 16.00. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chorych z listy stałej odwiedzę z posługą sakramentalną w pierwszy czwartek
i w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00.

W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.

W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

W pierwszą sobotę miesiąca 6.11 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.00. W oktawie Wszystkich Świętych chcemy uwielbić Jezusa w osobach ludzi świętych, którzy są naszymi przewodnikami na drodze do nieba. Serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza (4.11)

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma
„Pielgrzym”. Można jeszcze zakupić kalendarze na 2022 rok.

Kolekta następnej niedzieli to kolekta inwestycyjna.

Kolędnicy misyjni pod opieką pani Teresy Kin i s. Sancji Fuks z naszej parafii zdobyli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Nasze Kolędowanie Misyjne” Gratulujemy!

Dwóch naszych ministrantów Łukasz Gierszewski i Paweł Borzyszkowski otrzymali promocję lektorską po odbytym kursie lektorskim. Serdecznie gratulujemy!

Przy rzece koło młyna w miejscowości Kaszuba na godz. 13.00 zapraszamy parafialny klub morsa i wszystkich chętnych na morsowanie.