Ogłoszenia 31.07.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30.

Trwa festiwal folkloru w Brusach. Dzisiaj koncert finałowy poprzedzony mszą św. o godz. 18:00 i przemarszem zespołów ulicami Brus.

Dziękuję za obecność na adoracji Najświętszego Sakramentu w minioną sobotę.

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca sierpnia. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 17.00.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego (1.08.), wspomnienie św. Jana Marii Vianneya (4.08.), święto Przemienienia Pańskiego (6.08.).

Wyruszyły piesze pielgrzymki na Jasną Górę. W sobotę 6.08 będziemy gościć w naszej parafii na przerwie obiadowej pielgrzymów z grupy rowerowej zdążających do Częstochowy. Otoczmy wszystkich pielgrzymów naszą codzienną modlitwą podczas ich pielgrzymiego szlaku.

Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

  Dnia 6 sierpnia w Dziemianach (na plaży strzeżonej oraz Amfiteatrze podczas Dni Dziemian) oraz 7 sierpnia w Stężycy w Amfiteatrze w trakcie koncertu dostępne będą punkty rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zapraszamy do punktów rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18-55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym dawcą szpiku. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje ok. 10 min. i jest bardzo prosta. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wew. strony policzka na 3 pałeczki. W rejestracji pomogą wolontariusze. Rejestracja 6.08. na plaży w Dziemianach od 10.00 do 17.00, w Amfiteatrze w Dziemianach od 16.00 do 21.00. Rejestracja 7.08. w Amfiteatrze w Stężycy od 18.00 do 23.00.Rejestracja dedykowana jest 12 letniemu Ksaweremu Kleina z Dziemian, który zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Akcja została zainicjowana przez jego rodzinę i przyjaciół.

 Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach ogłasza nabór kandydatów gotowych stworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci. Szczegółowe informacje na plakacie informacyjnym. 

 Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

 W następną niedzielę po mszy o godz. 8.00 wspólna modlitwa róż różańcowych naszej parafii i wymiana tajemnic.

Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

W dniach 1-8.08.2022 podczas mojego wyjazdu do Rzymu zastępować mnie będą księża z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. Wszelkie pilne sprawy proszę kierować do ks. Piotra (tel. 511092190)

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

Zmarła nasza parafianka Halina Hamernik, l. 71, zam. Leśno Wybudowanie 23. Różaniec w jej intencji dzisiaj po mszy o 11.30 i w tygodniu do dnia pogrzebu po mszy o godz. 18.00. Zmarłą Halinę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski