Ogłoszenia 31.05.2020

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego msze o 8.00, 10.00, 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka. Za modlitwę hymnem O Stworzycielu Duchu przyjdź w kościele lub w kaplicy można zyskać odpust zupełny. Dzisiaj przypada także misyjny dzień chorych.
 2. Od tej niedzieli nie obowiązuje limit osób mogących brać udział w niedzielnej liturgii, ale nadal pozostawiamy ochronne maseczki. Od następnej soboty odwołana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we mszy świętej. Utrzymana zostaje dla osób w podeszłym wieku, dla osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję kapłanom i braciom z Towarzystwa Ducha Świętego za piękne przeżycie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, dziękuję wiernym za wspólną modlitwę. 
 4. Dziękuję za wspólne modlitwę w nabożeństwach majowych. Dziękuję, za modlitwę zanoszoną przy krzyżach i kapliczkach na terenie naszej parafii. Mam nadzieję, że za rok będziemy je przeżywali także wszyscy razem.
 5. W poniedziałek i wtorek próby dzieci przed pierwszą komunią świętą o godz. 10.00 i 11.00
 6. W środę próby generalne dzieci do I Komunii Świętej o godz. 15.00 i 16.00. Po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek na godz. 14.00 by przygotować kościół i obejście kościoła do zbliżającej się uroczystości. Z góry dziękuję za pomoc. 
 8. W pierwszy czwartek miesiąca od 16.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar licznych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych, także z naszej parafii.
 9. W pierwszy piątek miesiąca adoracja NS i okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.00 do 18.00
 10. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej.
 11. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą w tygodniu po mszy o 18.00
 12. W pierwszą sobotę miesiąca spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą o godz. 8.00 i 9.30. O godz. 20.00 prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.
 13. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej msze w zmienionym porządku. 7.30, 8.30. O godzinie 10.00 i 12.00 uroczystość I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii i dodatkowa msza święta o godz. 15.00. Komunia Święta w naszej parafii jest organizowana w pierwszym terminie na prośbę rodziców. Dlatego dbając o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci ta uroczystość zgromadzi w kościele tylko i wyłącznie dzieci i ich rodziców. Resztę rodziny i gości proszę, by w tym dniu uczestniczyć we mszy świętej o innej godzinie, lub łączyć się w modlitwie poprzez transmisję mszy komunijnej przez facebooka.
 14. Dziękuję za ofiary przekazywane na rzecz parafii. Zarówno na konto jak i do skrzynki przy wejściu do kościoła. Od tej niedzieli wracamy do kolekt na mszach w niedzielę i uroczystości. Za tydzień w pierwszą niedzielę czerwca będzie nasza kolekta inwestycyjna, polecam ją ofiarności parafian i gości, zwłaszcza, że już zbliża się czas renowacji sufitu naszej świątyni.
 15. Dziękuję ministrantom naszej parafii za pomoc w ułożeniu kamiennej skarpy za plebanią. 
 16. Jeżeli ktoś dysponuje rusztowaniem, przynajmniej jedno przęsło i mógł je wypożyczyć na kilka dni po 7.06 proszę o kontakt. Konserwatorzy chcą zrobić pierwsze odkrywki w prezbiterium.
 17. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o inicjatywie „Zranieni w Kościele”. 
  Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie w kościele czynny w każdy wtorek od godz. 19.00 do 22.00. Zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej i profesjonalnej pomocy.
 18. Do nabycia prasa katolicka: mamy nowy numer czasopisma „Misyjne drogi”, czerwcowy numer „Rycerza Niepokalanej”, Nowy numer czasopisma „Pielgrzym’ i „Mały Pielgrzym”
 19. Życzę Wam parafianom i wszystkim, którzy jednoczą się z nami w modlitwie przez internetową transmisję błogosławionego tygodnia.                

 ks. Damian Drozdowski