Ogłoszenia 31.03.2024

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 11.30. Na początku mszy o 10.00 procesja wielkanocna wokół kościoła.    

Do II niedzieli wielkanocnej modlimy się nowenną do Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego miłosierdzia dzisiaj i poniedziałek po mszy o 10.00 a w tygodniu po mszy o 18.00.

Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży za wspólny wyjazd na Dzień Młodzieży w Kościerzynie
w Niedzielę Palmową. Dziękuję rodzicom ministrantów za zorganizowanie kiermaszu wielkanocnego i Wam, że z niego skorzystaliście. Dziękuję Wam wszystkim za liczny udział w Triduum Paschalnym, dziękuję za zaangażowanie w przygotowaniu tej świętej liturgii. Dziękuję panom, którzy uczestniczyli w obrzędzie mandatum w Wielki Czwartek. Dziękuję służbie liturgicznej, panom szafarzom, panu organiście, chórowi parafialnemu, druhom strażakom z OSP Leśno, ludziom młodym z grupy młodzieżowej. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego. Podziękowania składam również za życzenia składane z okazji Wielkiego Czwartku.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować burmistrzowi Brus Panu Witoldowi Ossowskiemu i wszystkim Radnym na czele z Panem Przewodniczącym Zbigniewem Łąckim, Panu skarbnikowi Arturowi Rogożyńskiemu za starania i jednogłośną decyzję w sprawie uchwały o udzielenie naszej parafii dotacji na prace konserwatorsko-renowacyjne przy elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Po przejściu wszystkich formalności prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpoczną się prace renowacyjne.

Jutro poniedziałek wielkanocny msze wg porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecać na niej będziemy szczególnie rodziny przy ul. Klonowej i przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego , które oczekują na czas peregrynacji Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca kwietnia. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o dar nowych powołań do służby w Kościele. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy „Domownicy Boga”.

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Chorych z listy stałej odwiedzę w ten dzień od godziny 8.00.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem parafialnej scholi na godz. 19.00.

Przypominam dzieciom o „Spotkanie z zajączkiem”, które odbędzie się 7 kwietnia w godzinach od 14.00 do 16.00 w Wiejskim Domu Kultury w Leśnie.

7 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po mszach świętych, odbędzie się kiermasz parafialnego zespołu Caritas. Będzie można nabyć poduszki, torby, długopisy, magnesy, kubki. Jednocześnie zapraszam wszystkich na drobny słodki poczęstunek. Dochód zasili konto Caritas w Leśnie. Za tydzień w niedzielę Bożego Miłosierdzia przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne. Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

 W dniach od 2 – 8 kwietnia br. w sposób szczególny zachęcam do szczególnej modlitwy o poszanowanie dla każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dzień Świętości Życia, obchodzony w tym roku w dniu 8 kwietnia – jest to przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego, niech będzie okazją do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczegóły tego dzieła modlitewnego na stronie internetowej parafii.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim tworzącym wspólnotę parafialną, wszystkim członkom Waszych rodzin, modlącym się z nami gościom, wszelkiego Bożego Błogosławieństwa, niech Zmartwychwstały Chrystus daje nam wszelkie potrzebne łaski w naszej codzienności. Niech coraz bardziej nasze uczestnictwo we wspólnocie Kościoła wynika z wielkiej miłości i wdzięczności Bogu za dar odkupienia.

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                       ks. Damian Drozdowski