Ogłoszenia 31.01.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy 
z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę 
o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. 

W tym tygodniu obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (2.02), wspomnienie 
św. Błażeja (3.02) wspomnienie św. Agaty (5.02.), wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy (6.02.)

We wtorek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to dzień życia konsekrowanego – dzień szczególnej modlitwy za siostry i braci zakonnych, członków instytutów świeckich, dziewic i wdów konsekrowanych. Chcemy w naszej parafii objąć modlitwą zgromadzenie naszych sióstr franciszkanek od pokuty i miłości chrześcijańskiej. Po każdej mszy będzie możliwość wylosowania karteczki z imieniem danej siostry, aby ją wesprzeć w modlitwie w sposób indywidualny. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe. Na msze można przynieść gromnice.  

W środę na mszach będzie udzielone błogosławieństwo św. Błażeja – patrona od chorób gardła w nieco zmienionej formie. Po mszy o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z listy stałej z posługą sakramentalną.

W pierwszy czwartek miesiąca okazja do spowiedzi od 15.00 do 16.00 a w pierwszy piątek od 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, do której serdecznie zachęcam.

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 20.00 
z udziałem parafialnej scholii. Adoracja będzie transmitowana na facebooku.)

W czwartek po mszy wieczornej koronka do Bożego Miłosierdzia o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Zakończyliśmy tegoroczne wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, ciekawe spostrzeżenia odnośnie życia parafialnego. Dziękuję za ofiary składane na renowację naszej świątyni i dla ministrantów. Bóg zapłać!

Zgodnie z usłyszaną odezwą księdza biskupa za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz odnowienia świątyni w Kasparusie. Za tydzień również nasza kolekta inwestycyjna. Prace remontowe w prezbiterium naszej świątyni rozpoczną się już w lutym. 

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odebrania kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”, „Rycerz Niepokalanej” do nabycia czasopismo „W Rodzinie”

 Istnieje możliwość podwyższenia zasiłku dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Zainteresowanym podaję nr telefonu: 600 123 998

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach zaprasza do udziału w mobilnej akcji poboru krwi we wtorek, 9 lutego, w godz. od 9.00 do 13.00, w punkcie przy Domu Strażaka w Brusach. Chętne osoby proszone są o wcześniejszą rejestrację w Urzędzie Miejskim do poniedziałku, 8 lutego (tel.  52 39 69 325). Kolejne terminy poboru krwi zaplanowane na ten rok to: 14.04., 15.06., 17.08., 19.10., 21.12.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                      ks. Damian Drozdowski