Ogłoszenia 30.10.2022

W dzisiejszą niedzielę msze o  8.00, 10.00 i o 11.30. Dzisiaj przypada uroczystość poświęcenia własnego kościoła.

Ostatni wspólny październikowy różaniec w poniedziałek po mszy o godz. 17.00.
Po mszy o 18.00 zbiórka dla całej służby liturgicznej.

Serdecznie zapraszamy na Noc Świętych, by razem z nami spotkać się z Bogiem i przeżyć na nowo Jego zaproszenie do bycia blisko Niego na drodze świętości. To droga dla każdego z nas! Jeśli chcesz przekonać się o tym, spotkajmy się razem  w kaplicy Sióstr Franciszkanek w Orliku 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, o godzinie 19:30. 

We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze o godz. 8.00, 10.00
i 14.00. Po ostatniej mszy procesja na stary i na nowy cmentarz.

W środę 2.11. obchodzimy dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 10.00, 17.00 i o godz. 18.00 – msza zbiorowa za zmarłych. Po tej mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W dniach od 1-8.11. codziennie jeden raz za nabożne nawiedzenie cmentarza
i jakąkolwiek modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny zachowując stałe warunki odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, modlitwa za Ojca Świętego i według jego intencji).

W pierwszy czwartek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W ten dzień okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy wiejskiej.

W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Po mszy o 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a o godz. 19.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 20.00 zapraszamy na wyjątkową adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której chcemy adorować Jezusa w sylwetkach Jego świętych. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza  (4.11.).

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby zainteresowane pomocą żywnościową proszone są, by z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) pobrać zaświadczenie o dochodach i złożyć je do końca listopada w biurze parafialnym. Kwalifikowani są do pomocy, ci którzy nie przekroczyli progu dochodowego 1707,20 zł lub 1320 zł na osobę w rodzinie.

W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki roczne, wypominki jednorazowe i intencje na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w Dzień Zaduszny o godzinie 18.00.

Każde miejsce pochówku zarezerwowane jest na 20 lat po pogrzebie. Każdy kto chce dalej dysponować danym miejscem powinien dokonać jego przedłużenia. Przy braku zainteresowania miejsce cmentarne administrator cmentarza może wykorzystać do kolejnego pochówku. Można też zrezygnować z danego grobu zgłaszając to w biurze parafialnym.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

W następną niedzielę tj. 6.11. po mszy o godz. 11.30 spotkanie organizacyjne dla wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Kolekta tej niedzieli to kolekta inwestycyjna.

Zmarł nasz parafianin Tadeusz Knut,  l. 60. Jego pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłego Tadeusza polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                           ks. Damian Drozdowski