Ogłoszenia 30.08.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni.

We wtorek 1.09. modlić się będziemy w intencji ofiar II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu. Ten dzień to również początek nowego roku szkolnego. Msza na rozpoczęcie roku o godz. 16.00. Podczas tej mszy świętej zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne uczniom klas pierwszych.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych próśb i podziękowań. 

W czwartek po mszy o godz. 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. 
W czwartek (3.09.) wspominamy w liturgii św. Grzegorza Wielkiego, papieża
i doktora Kościoła.

Przed nami dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Podczas spowiedzi będzie adoracja Najświętszego sakramentu. W pierwszy czwartek
i w pierwszy piątek odwiedzę chorych z list stałej.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza na kolejne spotkanie młodych „Modlitwa z Wami za Was 2”, które odbędzie się 5 września w Pelplinie, w godzinach 11.00 – 19.30 (pierwsze spotkanie miało miejsce w Pelplinie na zakończenie roku szkolnego 20 czerwca 2020 r.). Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na plakacie przy wyjściu z kościoła. Będzie to doskonała okazja, żeby zawierzyć Panu Bogu nowy rok szkolny i akademicki. Nasza parafia organizuje wyjazd na to wydarzenie. Zapraszam młodzież do zgłoszenia się jeszcze do końca dzisiejszej niedzieli. Odpowiednio wcześniej organizatorom trzeba podać liczbę uczestników. Szczegółowe informacje takżena internetowej stronie: przystanpelplin.pl 

Za tydzień po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż żywego różańca i wymiana tajemnic. O godz. 10.00 obchodzić będziemy dożynki parafialne. Wieniec dożynkowy przygotowuje sołectwo Główczewice. Podczas każdej mszy świętej odprawimy obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. W następną niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna.  

 Do odbioru w zakrystii kolejny numer: „Rycerza Niepokalanej”, do nabycia pod chórem czasopismo „W Rodzinie”.

W dniach od 1 września do 30 listopada br. trwać będzie Powszechny Spis Rolny 2020, który jest obowiązkowy dla wszystkich gospodarstw rolnych na terenie całej Polski. Podstawową metodą zbierania danych jest samospis internetowy. W związku z tym Burmistrz Brus zachęca rolników z terenu gminy do samodzielnego spisania się przez Internet. W sytuacji braku możliwości dokonania spisu przez Internet, rachmistrz przeprowadzi wywiad telefoniczny lub wywiad bezpośredni w domu rolnika. Więcej informacji na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020 można uzyskać na stronach www.spisrolny.gov.plwww.brusy.pl, a także w Urzędzie Miejskim w Brusach.

 Zmarł nasz parafianin – śp. Antoni Stoltman zamieszkały: Leśno Wybudowanie 13. Różaniec za zmarłego w niedzielę po mszy o 11.30, w poniedziałek i wtorek po mszy o 18.00. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00. Zmarłego Antoniego polecajmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski