Ogłoszenia 30.07.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca sierpnia.

W pierwszy czwartek miesiąca od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00. Modlitwę poprowadzi grupa Domownicy Boga.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (31.08), św. Alfonsa Marii Liguoriego (1.08.), św. Jana Marii Vianneya (4.08.).

Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Po mszy o godz. 8.00 wspólna modlitwa Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. W tą niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna. Również w ten dzień na przerwie obiadowej gościć będziemy 45 pątników z grupy rowerowej na Jasną Górę, którzy przybędą do nas około południa.

W 780. rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, watykańska Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji. Treść komunikatu księdza biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny na temat obrania Matki Bożej Nieustającej Pomocy za główną patronkę naszej diecezji znajduje się na stronie internetowej parafii.

W dniach 25-27 lipca schola parafialna „Leśne słowiki” uczestniczyła w biwaku, który odbył się w gospodarstwie państwa Wysockich w Czapiewicach. Dziękuję serdecznie naszym cudownym gospodarzom za miłe i ciepłe przyjęcie, pełne atrakcji. Dziękuję pani katechetce Sylwii Chełmowskiej Malich za organizację biwaku. Dziękuję pani Dance Smentek za wsparcie w opiece nad scholą oraz paniom Bogusi, Bognie, Monice i Agnieszce za przygotowanie słodkości. Bóg zapłać!

Podczas mojej nieobecności z powodu wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w Portugalii do dnia 11 sierpnia zastępuje mnie ks. Marek Szynkowski. Wszelkie sprawy parafialne proszę kierować do księdza Marka pod numerem telefonu 796 101 899.

Kościół to miejsce szczególne, w którym należy się godnie zachowywać, ale również być stosownie ubranym. Zwracam się z prośbą, by w czasie letnim zakładać strój świąteczny, godny tego miejsca.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym dobrej pogody i regeneracji sił duchowych i fizycznych.