Ogłoszenia 30.04.2023

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.. Dziś w Orliku obchodzony jest jubileusz 75-lecia polskiej prowincji zakonu. Otoczmy siostry dzisiaj naszą szczególną modlitwą.

Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę i uroczystości po mszy o godz. 8.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.

W poniedziałek o godz. 19.30 nabożeństwo majowe w Przymuszewie i poświęcenie odnowionej figurki MB Fatimskiej.

W środę 3.05. obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze według porządku niedzielnego. Po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo majowe i  nowenna do M B Nieustającej Pomocy.

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek od godz. 8.00.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Tego dnia obchodzimy wspomnienie liturgiczne  św. Floriana. Zapraszam druhny i druhów strażaków
z OSP Leśno i ich rodziny na mszę na godz. 18.00 sprawowaną w ich intencji.

W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45 podczas spowiedzi okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu
z udziałem naszej parafialnej scholi.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Józefa (1.05.), św. Atanazego (2.05), uroczystość NMP Królowej Polski, św. Floriana (4.05) i święto św. Filipa i Jakuba Młodszego (6.05).

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które odbędą się w dniach od 26 do 28 maja 2023 roku w gmachu WSD. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek 26 maja o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl.

 Dnia 28 maja po mszy o godz. 11.30 odbędzie się parafialny festyn rodzinny przy budynku
i w ogrodzie plebanii. Szczegóły tego wydarzenia już wkrótce.

 Dnia 3 czerwca 2023 roku obędzie się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Idź za Barankiem”. Zachęcamy młodych ludzi na to mocne ewangelizujące doświadczenie wspólnoty młodego Kościoła. Już od dzisiaj można zapisać się na ten wyjazd, który organizujemy z naszej parafii.

Parafia św. Jana Marii Vianney’a  i OSP w Gostkowie organizują pielgrzymkę od 26 do 28 maja br.  Wpisuje się ona w VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Strażaków na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki wynosi 220 złotych. Pielgrzymka jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Szczegółowy plan podany jest na stronie internetowej www.parafia-gostkowo.pl i w załączonym planie pielgrzymki.

Na początku marca 2023 roku z inicjatywy OSP Leśno odbyła się zbiórka elektrośmieci. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie. Dzięki zbiórce otrzymaliśmy 500 zł. Zarząd OSP Leśno zdecydował, iż tą kwotę przekazuje na rzecz parafialnego Caritas. Wszystkich pozdrawiamy naszym hasłem: „Bogu na chwałę – ludziom na pożytek!”.

Burmistrz Brus zaprasza do uczestnictwa w następujących wydarzeniach: Turniej Strzelecki z karabinka pneumatycznego dla kobiet i mężczyzn, niedziela 30 kwietnia, godz. 15:00 strzelnica w Brusach- Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka, w programie: Msza święta o godz. 11:00 w kościele w Brusach oraz Zaborski Rajd Rowerowy, zbiórka przy Urzędzie Miejskim w Brusach, godz. 13:30. Więcej informacji na stronie internetowej www.brusy.pl

 Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                                       ks. Damian Drozdowski