Ogłoszenia 30.01.2022

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z dużą liczbą zachorowań.

Dzisiaj od godz. 13.00 kolęda na ul. Jeziornej, Myśliwskiej i Okrężnej.

Kto nie przyjął kolędy wcześniej może się umówić na poniedziałek 31.01. lub na inny dogodny termin dla rodziny.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko (31.01) święto Ofiarowania Pańskiego (2.02), wspomnienie św. Błażeja (3.02) wspomnienie św. Agaty (5.02.).

W środę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to dzień życia konsekrowanego – dzień szczególnej modlitwy za siostry i braci zakonnych, członków instytutów świeckich, dziewic i wdów konsekrowanych. Chcemy w naszej parafii objąć szczególną modlitwą zgromadzenie naszych sióstr franciszkanek od pokuty
i miłości chrześcijańskiej z Orlika. Modlitwą otoczymy również ojca Arkadiusza
– kapelana sióstr i braci z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy, którzy często pomagają w naszej parafii.  Kolekta tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe. Na msze można przynieść gromnice. Po mszy świętej o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek na mszach będzie udzielone błogosławieństwo św. Błażeja – patrona od chorób gardła. W czwartek w świetlicy w Leśnie o godz. 18.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z listy stałej z posługą sakramentalną od godz. 8.00.

W pierwszy czwartek miesiąca okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.00 a w pierwszy piątek od 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, do której serdecznie zachęcam.

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00
z udziałem parafialnej scholii.

Kolekta następnej niedzieli to kolekta inwestycyjna. Za tydzień również na mszach świętych odbędzie się sprawozdanie roczne z życia parafii i podsumowanie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych i wymiana tajemnic.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

        ks. Damian Drozdowski