Ogłoszenia 3.12.2023

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Tą niedzielą rozpoczynamy Adwent i tym samym wkraczamy w nowy rok liturgiczny. Po mszach u pana organisty będzie można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę.  Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej.

Dziękuję za udział w dniach eucharystycznych i za wspólną modlitwę na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję naszej parafialnej scholi.

Centrum Kultury, Urząd Miejski w Brusach oraz Stowarzyszenie Miłośników Terenówek 4X4 zapraszają na spotkanie ze Świętym Mikołajem na placu przy Domu Kultury w Leśnie, które będzie dzisiaj o godz. 18.50.

Po mszach w zakrystii można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 20 zł, małe po 10 zł.

Od jutra zaczynamy roraty. Będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godzinie 7.00. Zachęcam, by przychodzić na nie z lampionami.

We wtorek po mszy o godz. 18.00 na plebanii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych. (na spotkanie przychodzą Ci, którzy nie przyszli tydzień temu).

W środę po mszy o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Ambrożego (7.12) i uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8.12.).

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby zainteresowane pomocą żywnościową proszone są, by z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) pobrać zaświadczenie o dochodach i złożyć je do końca grudnia w biurze parafialnym.

W dniach 8-9 grudnia Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby pomóc potrzebujących. Zbiórkę nasz Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził w sklepach w Leśnie. Chcemy wspomóc potrzebującym rodziny na terenie naszej parafii.

Fundacja Małych Stópek już po raz trzeci zaprasza nas do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka”. W tym roku zebrane dary trafią do Rodzinnego Domu Dziecka „Ognisko” w Chojnicach. Lista potrzebnych artykułów znajduje się na papierowej bombce. Zbiórka będzie trwała od 3 do 21 grudnia. Za złożone dary z serca dziękujemy.

Siostry Franciszkanki serdecznie zapraszają na spotkanie dla małżeństw pod hasłem: „(Nie)doskonali do pary”, które odbędzie się 9 grudnia w Dziemianach. Poprowadzą
je Marta i Stanisław Jędrzejewscy, znani także z inicjatywy „Ludzie Pełni Życia”. Zachęcamy wszystkie małżeństwa do tego, by zwłaszcza w Adwencie, z codziennego biegu wyrwać chwilę dla siebie i swojej „drugiej połówki” na wspólny czas we dwoje. Zapisy do 1 grudnia u siostry Sancji pod numerem: 724 349 056 lub na stronie: projektmalzenstwo.pl

Za tydzień kolekta niedzielna przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej na Wschodzie. Przed kościołem będzie można nabyć świece Caritas i sianko na stół wigilijny.

Za tydzień we Wielu odpust ku czci św. Mikołaja. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po mszy odbędą się IX Wielewskie Mikołajki. Szczegóły tego wydarzania na plakatach.

Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”, a w zakrystii duże i małe kalendarze ścienne na przyszły rok. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Rycerz Niepokalanej”.

Zmarł nasz parafianin śp. Bernard Orzłowski, l. 80, zamieszkały w Rolbiku, jego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Bernarda polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….