Ogłoszenia 3.10.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Dziękuję za Wasz udział w dniach eucharystycznych i obecność na adoracji
w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję naszej parafialnej scholii.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Miesiąc październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 17.00. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy modlić się będziemy różańcem o godz. 16.30. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych. Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński zwykł mawiać: „Może dlatego różaniec jest tak skuteczny, że jest aktem głębokiej pokory i jednocześnie wyznaniem żywej wiary; że oddaje najgłębsze myśli i najprostsze słowa ludzkie dla uwielbienia Trójcy Świętej przez pośrednictwo Maryi”.

Od poniedziałku msze święte w tygodniu będą o godz. 17.00

Intencje mszalne na nowy rok będą przyjmowane od poniedziałku 4.10. po mszy
i różańcu o 17.00. Przy podawaniu intencji proszę podać numer telefonu do osoby zamawiającej.
Od przyszłego 2022 roku wszystkie msze święte wieczorne będą o godz. 18.00.

W środę po mszy świętej o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.

W pierwszy czwartek będziemy modlić się o dar nowych, licznych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary. Jest to ostatni moment by się jeszcze zgłosić na czas takiej formacji. Serdecznie zapraszam i dziękuję tym, którzy podjęli tą duchową wędrówkę.

W piątek po mszy świętej i różańcu spotkanie grupy młodzieżowej. 

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (4.10.), św. Faustyny Kowalskiej (5.10.), NMP Różańcowej (7.10.).

9 października br. w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych, na który są zaproszeni wszyscy modlący się różańcem. O godz. 10.30 jest konferencja, 11.30 msza pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego a o godz. 13.00 modlitwa różańcowa. Zapisy na wspólny wyjazd autokarowy do środy włącznie w zakrystii po mszach świętych i w biurze parafialnym. Bardzo serdecznie zachęcam do tego wyjazdu.

 Dnia 10 października br. Kościół w Polsce obchodzi XXI Dzień Papieski pod hasłem
„Nie lękajcie się”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru nowy numer czasopisma
„Pielgrzym”. Można zakupić także kalendarze na 2022 rok Maryjne ze św. Janem Pawłem II. Kalendarze duże po 10 zł, małe po 5 zł.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                            

ks. Damian Drozdowski