Ogłoszenia 3.09.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic, a na mszy o godz. 10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. W tą niedzielę jest nasza kolekta inwestycyjna. Dziękuję sołectwu Skoszewo za przygotowanie dziękczynienia za tegoroczne plony.  

 Również dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie pielgrzymów naszej diecezji, którzy brali udział w Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w dniach eucharystycznych miesiąca września oraz za modlitwę na sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękuję naszej parafialnej scholi. Przy tej okazji chciałbym powitać w naszej parafii ojca franciszkanina Urbana Pudełko, który zaczął pełnić posługę kapelana sióstr w Orliku. Życzymy Ojcu wiele błogosławieństwa i dziękujemy za pomoc w spowiedzi.

W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszam całą społeczność szkolną oraz rodziców dzieci
i młodzieży na mszę na początek nowego roku szkolnego i katechetycznego.

We wtorek po mszy o godz. 18.00 zapraszam chętnych chłopców, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do posługi ministranckiej w naszej parafii. Zapraszam również na to spotkanie ich rodziców.  

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na godzinę 19.30 zapraszam młodzież na spotkanie grupy młodzieżowej.

 W czwartek od godziny 16.00 do 16.45 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji
z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W czwartek po wakacyjnej przerwie zapraszam członków grupy Domownicy Boga
na spotkanie po mszy o godzinie 18.00, a w sobotę na dzień wspólnoty, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim.

W piątek po mszy o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla całej służby liturgicznej.

 Z racji wielości spotkań organizacyjnych na początku nowego roku szkolnego, jeśli ktoś ma jakąś sprawę w biurze parafialnym zachęcam do kontaktu telefonicznego, by umówić się na spotkanie.

W tym tygodniu przypada święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8.09).

 Za tydzień kolekta niedzielna jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne
w Pelplinie.

Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato przyszłego roku.

Burmistrz Brus, Przewodniczący Rady Miejskiej i Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Brusach zapraszają do udziału w Zaborskich Dożynkach Gminnych, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 10 września. Uroczystość rozpocznie msza dziękczynna w kościele parafialnym w Brusach o godzinie 11.00, następnie odbędzie się przemarsz na plac dożynkowy przy stadionie miejskim, dożynkowe konkursy, liczne atrakcje oraz biesiada z kapelą Krebane i gwiazdą wieczoru Kordianem.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                                           

         ks. Damian Drozdowski