Ogłoszenia 3.07.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

 Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Dziękuję za obecność na adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszą sobotę miesiąca i za liczną obecność i modlitwę w pierwszy piątek miesiąca.

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od. 16.00 do 17.00, po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (5.07), wspomnienie św. Jana z Dukli (8.07).

Nasi ministranci z Orlika z grupy młodszej na XVII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar „Króluj nam Chryste” w zawodach piłki nożnej znaleźli się wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce.  Starsi ministranci zdobyli II miejsce w finale C. Serdecznie gratulujemy!

Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Od poniedziałku do piątku zastępować mnie będą księża z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy z racji mojego wyjazdu z ministrantami na wycieczkę letnią w Karkonosze. W sprawach pilnych proszę dzwonić pod numer telefonu: 511 092 190 lub w razie konieczności pod mój numer tel. 697 790 207.

Do nabycia prasa katolicka: „W Rodzinie”, „Misyjne Drogi” i do odbioru kolejny numer „Rycerza Niepokalanej”

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski