Ogłoszenia 3.05.2020

 1. Nadal mamy możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa udzielona jest przez księdza biskupa na czas nieokreślony. Korzystajmy z niej dopóki nie będzie możliwości uczestniczenia we mszy w kościele z powodu ograniczonej ilości osób. 
  W naszym kościele może uczestniczyć na mszy 18 osób wliczając księdza
  i obsługę liturgiczną. Wierni powinni mieć podczas liturgii ochronne maseczki, lub szal zasłaniający usta i nos. W kaplicy sióstr franciszkanek
  na mszy może być 11 osób. 
 2. Dzisiejsza niedziela to niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele: do kapłaństwa, życia zakonnego, na misje i do instytutów świeckich.
 3. Dzisiaj w kościele msze o 8.00, 10.00 i o 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza
  o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka na profilu ks. proboszcza. Istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii o 9.00, 11.00, 12.30
  i 16.00 (zachowajmy odpowiednią ilość osób w kościele i odpowiednią odległość przed kościołem czekając na przyjęcie komunii). 
 4. Każdego dnia o godz. 20.30 ks. proboszcz odmawia różaniec o godz. 20.30 
  bez udziału wiernych (w miarę możliwości w świątyni) w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w tej samej intencji)
 5. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę podczas transmitowanych mszy świętych, także podczas ostatniej adoracji w pierwszą sobotę miesiąca. 
 6. Spowiedź sakramentalna odbywa się w zakrystii pół godziny przed mszą. Komunię świętą również w tygodniu można przyjąć o 18.30 po zakończonej mszy wieczornej.
 7. Jutro liturgiczne wspomnienie świętego Floriana, patrona strażaków.
  W zwyczajnym czasie zachęcałbym, abyśmy przyszli na mszę na 18.00
  w ich intencji, z racji oczywistych zachęcam do modlitwy prywatnej.
  Niech nie zabraknie domu, w którym pomodlimy się w ten dzień szczególnie za naszą Ochotniczą Straż Pożarną w Leśnie. Nasza modlitwa niech będzie wyrazem wdzięczności za ich ofiarną, ryzykowną i bezinteresowną służbę także dla naszej społeczności.
 8. W środę święto apostołów Filipa i Jakuba Młodszego, w piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
 9. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
  Prośby na nowennę można przysyłać na e-mail. adres jest w zakładce: kontakt. 
 10. W czwartek po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar licznych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych, także z naszej parafii.
 11. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę w łączności z mszą o 10.00
  i w tygodniu po mszy o 18.00
 12. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować strażakom i wolontariuszom
  z parafii za pomoc w uporządkowaniu terenu przy wejściu na nowy cmentarz. Zasadzone zostały krzewy i posiano trawę. Bardzo ważne jest byśmy wszyscy troszczyli się o piękno i o porządek na naszych cmentarzach. Dziękuję także w imieniu pani dyrektor Anny Klonowskiej-Dorszyńskiej za pomoc w uporządkowaniu terenu przy szkole podstawowej. 
 13. Dziękuję za ofiary przekazywane na rzecz utrzymania parafii. Zarówno na konto jak
  i do skrzynki przy wejściu do kościoła. Za życzliwość, pamięć i zrozumienie serdecznie dziękuję.
 14. W przyszłą niedzielę msze o 8.00, 10.00, 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka. 
 15. Stali prenumeratorzy mogą odbierać kolejny numer „Rycerza Niepokalanej”. „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”
 16. Życzę Wam parafianom i wszystkim, którzy jednoczą się z nami w modlitwie przez internetową transmisję błogosławionego tygodnia.

          ks. Damian Drozdowski