Ogłoszenia 3.04.2022

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Dziękuję wszystkim organizatorom i wszystkim zaangażowanym w charytatywny koncert „Sercem z Ukrainą”, który odbył się tydzień temu. Podczas koncertu odbyła się aukcja. Zebrane fundusze w wysokości 10 400 zł, 20 euro i 700 hrywien. Zostały przekazane na pomoc Ukrainie.

Gratuluję wszystkim, którzy podjęli trud ekstremalnej drogi krzyżowej w miniony piątek. Była naprawdę imponująca liczba naszych parafian. Dziękuję za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszą sobotę miesiąca.  

We wtorek po mszy o 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy I i IV.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek w świetlicy o godz. 18.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i wzorem drogi krzyżowej przeżywanej w trakcie misji świętych, zapraszam na drogę krzyżową ulicami Leśna po mszy o godz. 18.00.

Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Jeżeli ktoś na terenie naszej parafii przyjmuje uchodźców wojennych z Ukrainy proszę
o kontakt. Caritas nadal szuka miejsc zakwaterowania dla uchodźców. Zgłosić się można poprzez formularz na stronie internetowej Caritas diecezjalnej, w zakładce Pomoc Ukrainie.

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna  dla młodzieży. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Zapisy na wyjazd tylko do środy. Zapisać można się w zakrystii. Zbiórka przed wyjazdem w niedzielę o godz. 12.20 przy plebanii.

W Niedzielę Palmową przy naszym kościele odbędzie się kiermasz ministrancki. Będzie można zakupić palmy, ale także coś na słono i słodko na stół wielkanocny.

Z racji wyjazdu na Dzień Młodzieży w Kościerzynie nabożeństwo Gorzkich Żali
za tydzień po mszy o godz. 8.00.

Spowiedź przed świętami wielkanocnymi z udziałem innych kapłanów odbędzie się
w naszej parafii w Wielki Poniedziałek 11.04.

Ojciec Arkadiusz Czaja organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych Europy w dniach 27.06 – 8.07.2022. Szczegóły pielgrzymki na stoliku z gazetami.

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”.

Zmarł nasz parafianin Stanisław Lepak, l. 76, zamieszkały Leśno Wybudowanie. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 5.04. o godz. 13.00. Różaniec w jego intencji w niedzielę po mszy o 11.30 a w poniedziałek po mszy o 18.00. Zmarłego Stanisława polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

        ks. Damian Drozdowski