Ogłoszenia 3.03.2024

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Na mszę o godz. 11.30 zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do Uroczystości
I Komunii Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w dniach eucharystycznych, za liczne spowiedzi i udział
w nabożeństwach drogi krzyżowej. Dziękuję za udział w sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękuję naszej parafialnej scholi. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej. 

W poniedziałek po mszy wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców ministrantów.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecać na niej będziemy szczególnie rodziny przy ul. Słonecznej i ul. Klonowej, które oczekują na czas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.45.
Na zakończenie adoracji z racji I czwartku miesiąca modlić się będziemy o dar nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00. Po mszy o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

„W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy
o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi.

W tym tygodniu obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza (4.03.) i 552 rocznicę poświęcenia bazyliki Katedralnej w Pelplinie (8.03.).

Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na Dzień Kobiet, który odbędzie się w dniu 9.03. o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej. Przed spotkaniem o godz. 18.00 msza w intencji wszystkich kobiet naszej parafii.

Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnie organizuje akcję „Świąteczna paczka dla dzieciaczka”. Celem zbiórki jest zorganizowanie niespodzianki dla małych pacjentów oddziału pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Zbiórka darów trwa do 16.03.2024 r. Szczegóły akcji na plakacie informacyjnym.

Po raz kolejny w dniach 8-9.03.2024 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności w sklepie Dino w Leśnie, której celem będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu. Bardzo prosimy o otwartość serca dla potrzebujących.

W Niedzielę Palmową, 24 marca br. w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Zachęcam ludzi młodych do zapisów. Zgodę na wyjazd do podpisania przez rodziców można odebrać w zakrystii.

 Burmistrz Brus informuje, że od poniedziałku 4 marca rozpoczyna się rekrutacja do publicznego Przedszkola nr 1 w Brusach, oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Brusy. Wnioski o przyjęcie dziecka można składać do 21 marca. Druki wniosków oraz szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.brusy.pl oraz gminnych placówkach wychowania przedszkolnego.

Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na dni otwarte. Odbędą się one w soboty 9 marca i 20 kwietnia 2024 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od czterech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl.

 Warsztaty dla rodziców pt. „Jak nie stracić swoich dzieci?” – o budowaniu bliskiej więzi między rodzicami i dziećmi, odbędą się 16 marca w Chojnicach. Zapisy do 10 marca u siostry Sancji lub na stronie: projektmalzenstwo.pl.

 15.03.2024 r. wyruszy z Dziemian Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem: „Droga Tęsknotą Pisana”. Zachęcamy do udziału.

Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna w dniach 30.06- 05.07.2024 organizuje wycieczkę autokarową do krajów nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Szczegółowy program wycieczki znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.    

ks. Damian Drozdowski