Ogłoszenia 29.11.2020

Msze święte o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30. W kościele na mszy 
i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii.

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – I niedzielą adwentu.

Od poniedziałku rozpoczynamy msze roratnie zarówno o 16.00 i o 17.00 W tym roku nazwijmy je „RORATY NA RATY”. Z racji tego, że nie możemy się tak tłumnie gromadzić na mszach proponujemy następujący podział, by choć raz w tygodniu młodzież i dzieci mogła odczuć atmosferę oczekiwania. Zabieramy wszyscy lampiony. Kto chce wylosować figurkę Pana Jezusa przynosi na roraty karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. 

Poniedziałek 16.00 – małe dzieci z rodzicami, poniedziałek 17.00 – przedszkole i „0”
Wtorek 16.00 – klasa I, wtorek 17.00 – klasa II  Środa 16.00 klasa III, środa 17.00 – klasa IV
Czwartek 16.00 – klasa V, czwartek 17.00 – klasa VI Piątek 16.00 – klasa VII a,     piątek 17.00 – klasa VII b Sobota 7.00 – klasa VIII. Roraty z wtorku i czwartku o godz. 17.00 postaramy się transmitować.

W środę po wieczornej mszy o godz. 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Przed nami dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 16.00. Podczas spowiedzi będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek odwiedzę chorych z listy stałej. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w tygodniu po 13.12.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.00. Adoracja będzie transmitowana. 

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii święto św. Andrzeja Apostoła (30.11), wspomnienie 
św. Franciszka Ksawerego (3.12.).

W zakrystii do nabycia małe i duże kalendarze na 2021 rok a także świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Zostały małe świece – po 8 zł.  Po mszach u pana organisty a w tygodniu w biurze parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki są przeznaczone dla pana organisty.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do odebrania nowy numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”.

Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie.

 Z ogromną radością chciałbym poinformować parafian, że pan architekt mgr inż. Tomasz Lew przekazał do naszej świątyni XVIII wieczną rzeźbioną figurę św. Michała Archanioła. Serdecznie dziękujemy za ten piękny dar. Jest to okazja by wprowadzić zwyczaj modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej liturgii mszy świętej.

 Gratulujemy strażakom z OSP Leśno nowego wozu strażackiego. Cieszymy się wszyscy, że nasza jednostka jest coraz lepiej wyposażona. Niech nowy samochód służy jak najlepiej.

 Dziękuję starszym ministrantom i panu Sławomirowi Gliszczyńskiemu za pomoc w pracach przy plebanii w minioną sobotę.

Zmarł nasz parafianin Piotr Jankowski l. 56 zamieszkały w Orliku. Jego pogrzeb odbył się w miniony piątek Otoczmy naszą modlitwą zmarłego Piotra Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 Życzę parafianom i modlącym się z nami błogosławionego tygodnia. 
                                                                                               ks. Damian Drozdowski