Ogłoszenia 29.10.2023.

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Obchodzimy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Na godzinę 11.30 zapraszam dzieci przebrane za postacie świętych.

Bardzo serdecznie dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie akcji znicz
i Wam dziękuję za ofiarność na rzecz potrzebujących. O godz. 13.00 przy młynie w miejscowości Kaszuba zapraszamy na rozpoczęcie sezonu morsowania.

Nabożeństwo różańcowe dzisiaj po mszy o 8.00 i do wtorku po mszy o 17.00.. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólnotową modlitwę różańcową w kościele i za jej prowadzenie.

Dodatkowa okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed I piątkiem miesiąca w poniedziałek od 16.00 do 16.45 i we wtorek od 15.00 do 16.45. Podczas spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze o godz. 8.00, 10.00
i 14.00. Po ostatniej mszy procesja na stary i na nowy cmentarz. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 10.00.

W czwartek 2.11. obchodzimy dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 10.00, 17.00 i o godz. 18.00 – msza zbiorowa za zmarłych.

W dniach od 1-8.11. codziennie jeden raz za nabożne nawiedzenie cmentarza
i jakąkolwiek modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny zachowując stałe warunki odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, modlitwa za Ojca Świętego i według jego intencji).

W pierwszy piątek miesiąca – czyli 3.11. odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

W sobotę w ramach formacji do bierzmowania młodzież naszej parafii udaje się do Brus na Dekanalne Spotkanie Młodzieży pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja. Wyjazd o godz. 15.30. Zbiórka przy kościele. Są jeszcze miejsca wole można zapisać się w zakrystii.

W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 20.00 zapraszamy na wyjątkową adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której chcemy adorować Jezusa w sylwetkach Jego świętych. Serdecznie zapraszamy.

 W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki roczne, wypominki jednorazowe i intencje na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w Dzień Zaduszny o godzinie 18.00.

 Przypominam, że każde miejsce pochówku zarezerwowane jest na 20 lat po pogrzebie. Każdy kto chce dalej dysponować danym miejscem powinien dokonać jego przedłużenia. Przy braku zainteresowania miejsce cmentarne administrator cmentarza może wykorzystać do kolejnego pochówku. Można też zrezygnować z danego grobu zgłaszając to w biurze parafialnym.

 Z ogromną radością zapraszam na następną niedzielę 5.11. na godzinę 10.00 wszystkich, którzy włączyli się w dzieło powstania nowych Róż Różańcowych modlących się za rodziny i za kapłanów i o nowe powołania. Na mszy uroczyście rozpocznie się kolejny szturm modlitewny w tych ważnych intencjach. Do tej środy skontaktuję się z wszystkimi w celu potwierdzenia chęci udziału w tym dziele modlitewnym. Jeżeli do kogoś się nie odezwę proszę o kontakt. Po prostu nie chcę nikogo przez przypadek pominąć.   

 Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza (4.11.).

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”. Do nabycia w zakrystii duże i małe kalendarze ścienne na przyszły rok.

 Od początku listopada strażacy ochotnicy  z OSP Leśno zaczną rozprowadzać kalendarze ścienne na 2024 rok. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc tą akcję to będziemy bardzo wdzięczni. Dochód z niej mamy zamiar przeznaczyć na zakup nowych butli kompozytowych do aparatów powietrznych. Obecnie posiadamy 4 butle, które nie są wystarczające do przeprowadzenia sprawnej akcji ratowniczej w przypadku pożaru. Liczymy na Waszą pomoc i pozdrawiamy strażackim zawołaniem: Bogu na chwałę, ludziom na Pożytek!

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

          ks. Damian Drozdowski