Ogłoszenia 29.08.2021

 1. Dzisiaj w kościele parafialnym msze święte o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
 2. W dniu dzisiejszym przypada odpust na Kalwarii Wielewskiej ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Główna suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Arkadiusza Okroja.
 3. Dzisiaj w kościele parafialnym w Brusach o godz. 15.00 koncert podsumowujący warsztaty muzyczne pt. „Św. Józefie prowadź” i o godz. 20.00 koncert Krzysztofa Antkowiaka.
 4. W środę 1.09. na godzinę 8.00 zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły na mszę świętą na początek nowego roku szkolnego. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań. W ten dzień modlić się będziemy w intencji ofiar II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu.
 5. Przed nami dni eucharystyczne miesiąca września. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dar nowych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.00 a w pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca i w pierwszy piątek odwiedzę chorych z listy stałej
  od godz. 8.00
 7. W pierwszy piątek miesiąca obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego  (3.09).
 8. W piątek 3.09. o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśne wraz z poświęceniem nowego sztandaru. Po mszy przy remizie w Leśnie dalszy ciąg uroczystości związanych z oficjalnym otwarciem oraz poświęceniem nowej remizy i wozu strażackiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Przed nami kolejna adoracja w pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00 do naszego parafialnego kościoła.
 10. Nasze dożynki parafialne obchodzić będziemy za tydzień o godz. 10.00. Bardzo proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego przez sołectwo Przymuszewo. Podczas każdej mszy świętej odprawimy obrzęd poświęcenia  ziarna siewnego i nasion.
 11. Za tydzień kolekta mszy świętej będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Rycerz Niepokalanej”, do nabycia czasopismo „W Rodzinie” i „Misyjne drogi”
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.
 14. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.
 15. Zmarła nasza parafianka Jadwiga Orzłowska, l. 77, zamieszkała w Rolbiku. Różaniec w Rolbiku do dnia pogrzebu o godz.18.00. Jej pogrzeb odbędzie się w we wtorek 31.08. o godz. 12.00. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

                                                                                         ks. Damian Drozdowski