Ogłoszenia 29.05.2022

Msze święte w dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia o godz. 8.00 i o godz. 18.00.

Nabożeństwo majowe odbędzie się dzisiaj od figury na wjeździe do Leśna ok. godz. 16.00, kiedy wyjdziemy przywitać pielgrzymów, którzy wrócą z Wiela. Serdecznie zachęcam, by razem
z nimi powrócić do naszego parafialnego kościoła.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce, dziękuję niosącym krzyż, chorągwie, feretron, nagłośnienie i tablicę, siostrom zakonnym, dziękuję za oprawę muzyczną i panu wiozącemu bagaże, dziękuję służbom porządkowym, Policji i Strażakom. Dziękuję za miłą niespodziankę i pyszny poczęstunek na trasie, tym którzy nam go przygotowali.

Bardzo serdecznie dziękuję za modlitwę i udział w procesjach w dniach krzyżowych.

W poniedziałek 30 maja biuro parafialne będzie nieczynne z racji mojego wyjazdu na zjazd kursowy księży z okazji 18. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich.

Od środy będziemy gromadzić się na nabożeństwach czerwcowych: w tygodniu po mszy
o 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. W środę po mszy o 18.00 również nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o wszystkich dzieciach w dniu ich święta.

W czwartek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek i w piątek od godz. 8.00.

Dodatkowa okazja do spowiedzi w pierwszy czwartek miesiąca od 16.00 do 17.00 i w pierwszy piątek miesiąca od 15.30 do 17.00. Podczas spowiedzi będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, do której bardzo serdecznie zachęcam.

W sobotę wyruszamy na Lednicę, na XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży, które organizowane jest pod hasłem „Na krańce świata”. Zbiórka przy plebanii, wyjazd o godz. 7.00.

W związku z moją nieobecnością w parafii msze tego dnia będą odprawione o godz. 16.00
i 16.30 (ta ostatnia z liturgią niedzielną) a adoracja z pierwszej soboty odbędzie się 11 czerwca.

W następną niedzielę, 5 czerwca, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego po mszy o godz. 11.30 odbędzie się festyn parafialny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Zapraszamy wszystkich parafian i nie tylko do wspólnego spędzenia czasu. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, pokazów strażackich, smakołyków przygotowanych przez parafialne Koła Gospodyń Wiejskich, dobrej muzyki i loterii fantowej. Niech będzie to czas wspólnej radości
i świętowania.

Za tydzień w niedzielę nasza kolekta inwestycyjna.

Próby przed uroczystością I Komunii w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.00.

W tym tygodniu obchodzimy święto Nawiedzenia NMP (31.05), wspomnienie św. Justyna (1.06), św. Karola Lwangi i Towarzyszy (3.06).

Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 czerwca br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Spotkanie poprzedzi nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziewięciu sanktuariów Maryjnych. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Radia Głos codziennie od 27 maja do 4 czerwca, o godz. 20.00.

Zmarła śp. Janina Wielewska, l. 88, zamieszkała w Rolbiku. Jej pogrzeb odbył się w piątek
Zmarła nasza parafianka śp. Teresa Przytarska, l.86, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00.
Zmarła nasza parafianka śp. Helena Miszewska, l.84, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.30. Różaniec w ich intencji dzisiaj i jutro po mszy o godz. 18.00
. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…