Ogłoszenia 29.01.2023

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję księżom z Towarzystwa Ducha Świętego za zastępstwo
w trakcje mojej nieobecności a wszystkim pielgrzymującym do Ziemi Świętej serdecznie dziękuję za piękny czas modlitwy i budowania wspólnoty.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko (31.01), święto Ofiarowania Pańskiego (2.02.), wspomnienie św. Błażeja (3.02).

We wtorek w kościele parafialnym w Dziemianach o godz. 18.00 odbędzie się koncert Haliny Frąckowiak. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

W  środę po  mszy o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to dzień życia konsekrowanego – dzień szczególnej modlitwy za siostry i braci zakonnych, członków instytutów świeckich, dziewic i wdów konsekrowanych. Chcemy w naszej parafii objąć szczególną modlitwą zgromadzenie naszych Sióstr Franciszkanek od pokuty  i miłości chrześcijańskiej z Orlika. Modlitwą otoczymy również ojca Arkadiusza – kapelana sióstr i braci z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy, którzy często pomagają w naszej parafii.  Kolekta tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe. Na msze można przynieść gromnice.

W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę chorych z listy stałej, od godz. 16.00 do 17.00 dodatkowa okazja do spowiedzi świętej. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 15.30 do 17.00. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. Na mszach o godz. 17.00 i 18.00 będzie udzielone błogosławieństwo św. Błażeja – patrona od chorób gardła.

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00
z udziałem parafialnej scholi.

Za tydzień na mszach świętych odbędzie się sprawozdanie roczne z życia parafii i podsumowanie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych
i wymiana tajemnic. Kolekta następnej niedzieli to kolekta inwestycyjna.

W tym tygodniu kończymy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Ostatnie kolędy to :

29.01. ul Wykopaliskowa od 13.00

30.01. ul. Wyszyńskiego od. P. Jankowskich do p. Gańcza od 13.00

31.01. ul. Wyszyńskiego od. P. Warnke do P. Szczęsnych ul. Ogrodowa od 14.00

1.02. ul. Klonowa od 13.00

Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, będzie miał taką możliwość
2 lutego lub w innym dogodnym terminie. Proszę zgłosić chęć takiego spotkania.

Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”. Do odbioru kolejny numer „Rycerza Niepokalanej”.

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 24-26 lutego 2023 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00, tel.: 781 970 770; e-mail: spotkaniapelplin@gmail.com. Więcej informacji znajduje się na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.