Ogłoszenia 28.11.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. I niedziela adwentu, którą dziś przeżywamy rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny.

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku 
z rosnącą liczbą zachorowań.

Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.

W środę po mszy świętej o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Koło Gospodyń Wiejskich Leśno, Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Leśnie zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi o dobrym sercu z prośbą o uczestnictwo w przedświątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”, organizowanej przez Fundację Małych Stópek. W naszym kościele i w szkole stanęły choinki z symbolicznymi bombkami. Od 28.11. do 21.12. odbywać się będzie zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci. Każdy kto zechce pomóc zabiera bombkę i wspiera akcję w jeden z zaproponowanych sposobów (informacja na bombce). Przyniesione paczki stawiamy pod choinką w kościele lub w szkole. Po zakończonej akcji paczki zostaną przekazane do ustalonego przez fundację miejsca, w którym mieszkają potrzebujące dzieci.

Przed nami dni eucharystyczne: I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do godz. 16.00; I piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 17.00 

Chorych z listy stałej odwiedzę w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00.

W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła (30.11)
i wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (3.12)

Do odebrania kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

W zakrystii do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 8 zł. Duże po 15 zł.

Po mszach niedzielnych u pana organisty można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki są przeznaczone dla pana organisty jako wyraz naszej wdzięczności za pełnioną posługę w naszej parafii.

Dzisiaj przy rzece koło młyna w miejscowości Kaszuba na godz. 13.00 zapraszamy parafialny klub morsa i wszystkich chętnych na morsowanie.

Za tydzień przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Kolekta przyszłej niedzieli to kolekta inwestycyjna.

Ministranci Orlika z najmłodszej kategorii zdobyli I miejsce w zawodach dekanalnych, które odbyły się w Brusach a nasi ministranci zajęli 4 miejsca w grupie najmłodszych i średnich. Najstarsi ministranci zajęli 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców miasta i gminy Brusy do udziału w bezpłatnych szczepieniach ochronnych przeciwko grypie. Zapisy telefoniczne osób w wieku 65 – 75 lat prowadzi Urząd Miejski w Brusach. Seniorzy 75+ i dorośli poniżej 65. roku życia proszeni są o telefoniczne rejestrowanie się na szczepienia w ośrodku zdrowia w Brusach. Szczegóły na stronie www.brusy.pl.

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zaprasza na spotkanie z autorami książki „Magnus Bruski. Bohater z Gdańska” dr. Leszkiem Molendowskim z Muzeum Gdańska i o. Michałem Oskiem, proboszczem Parafii Św. Mikołaja w Gdańsku, a także z rodziną bohatera książki. Publikacja opowiada o losach i dokonaniach pochodzącego z Brus ks. Magnusa Bruskiego. Zapraszamy do Chaty Kaszubskiej 3 grudnia o godz. 17:00.

Zmarła nasza parafianka Stefania Struck, l. 81 jej pogrzeb odbył się w czwartek 25.11. i Krystyna Warnke, l. 69 – jej pogrzeb odbył się w piątek 26.11. Zmarła Zofia Skiba l.85, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 30.11. o godz. 13.00. Zmarła Joanna Zabrocka, l.80 jej pogrzeb odbędzie się w środę 1.12. o godz. 13.00. Różaniec do dnia pogrzebu po mszy wieczornej a w niedzielę po mszy o godz. 11.30. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

       ks. Damian Drozdowski