Ogłoszenia 28.08.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30.

Dzisiaj w sanktuarium kalwaryjskim we Wielu odbywa się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Arkadiusza Okroja. Również dzisiaj w kościele parafialnym w Brusach o godz. 15.00 odbędzie się koncert: „Posłani, by głosić” podsumowujący warsztaty muzyczne. Wystąpią muzyczne wspólnoty z Brus, Zblewa, Leśna, Rozłazina i zaproszeni goście.  

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca września. Dodatkowa okazja do spowiedzi w poniedziałek, we wtorek  od 15.30 do 16.45 i w czwartek od godz. 16.00 do 16.45. Zachęcam, by w poniedziałek i we wtorek ze spowiedzi skorzystały dzieci i młodzież przed zbliżającym się początkiem roku szkolnego. Podczas spowiedzi okazja od adoracji Najświętszego Sakramentu.

W czwartek 1.09. msza na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, młodzież, dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i rodziców.  Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek od godz. 9.00 a w piątek od godz. 8.00.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafialnej scholi na godz. 20.00.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29.08.), wspomnienie św. Grzegorza (3.09).

Dzieci i młodzież, która pragnie dołączyć do parafialnego koła misyjnego zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie integracyjno-organizacyjne do klasztoru sióstr franciszkanek w Orliku w sobotę 3 września na godz. 10.00.

W następną niedzielę po mszy o godz. 8.00 wspólna modlitwa róż różańcowych naszej parafii i wymiana tajemnic. Na mszy o godz. 10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki.
O przygotowanie wieńca dożynkowego proszę sołectwo Orlik. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Na mszy o godz. 11.30 poświęcone zostaną plecaki, tornistry i przybory szkolne. Od tej niedzieli kazanie na mszy świętej o godz. 11.30 będzie dedykowane dzieciom. Ze spowiedzi przed tą mszą będzie można skorzystać do godz. 11.15.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski