Ogłoszenia 28.07.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Zaborskiej i Wysokiej Zaborskiej, którzy przyjmują Maryję
w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu  od 16.00 do 16.45 i okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Marty, św. Marii i św. Łazarza (29.07.),
św. Ignacego z Loyoli (31.07.), św. Alfonsa Marii Liguoriego (1.08.).

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca sierpnia. W pierwszy czwartek na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z listy stałej od godz. 8.00. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.00. Od miesiąca sierpnia do grudnia wspólnie na pierwszosobotnich adoracjach chcemy wspólnie przeżyć nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.

Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 13 września 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

W dniach 18-19.10.2024 r. nasza parafia organizuje wycieczkę do Gniezna, Kórnika i Poznania. Program wycieczki na plakacie i stronie internetowej parafii. Koszt wycieczki 450 zł/os. emeryci, renciści, 480 zł/os. pozostali uczestnicy. Wpisowe 200 zł.

Na stronie parafialnej i w gablocie ogłoszeń znajdziemy standardy ochrony dzieci
i młodzieży obowiązujące w związku z ustawą „Kamilkową”. Zwracajmy uwagę na wszelkie rodzaje krzywdy, które mogą dotknąć najmłodszych wśród nas.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla par pod hasłem „Zakochać się na nowo!”, które odbędą się 21 września w Leśnie. Mile widziane wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu w związku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapisy do 8 września przez formularz na stronie www.projektmalzeństwo.pl lub bezpośrednio u siostry Sancji: 724 349 056. Szczegóły wydarzania na plakatach, ulotkach i stronie internetowej parafii.

Parafia Skórcz organizuje w dniach 1-12 lutego 2025 roku pielgrzymkę do Meksyku. Szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej parafii.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.

Zmarł nasz parafianin śp. Jarosław Czapiewski, l. 45, zamieszały w Leśnie Wybudowanie 19. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Różaniec w jego intencji dzisiaj po mszy o 11.30 i w poniedziałek po mszy o 18.00. Zmarłego Jarosława polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…