Ogłoszenia 28.03.2023

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za liczne i piękne pielgrzymowanie do Sanktuarium Kalwaryjskiego we Wielu. Dziękuję wszystkim, którzy duchowo pielgrzymowali i nas serdecznie przywitali. Dziękuję Panu Jackowi Bruskiemu za transport autobusowy.

 Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 rozpocznie się będzie parafialny festyn rodzinny przy budynku
i w ogrodzie plebanii. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii, Stowarzyszenie Ziemia Zaborska, Sołtys i Rada Sołecka. Wzorem minionego roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchańce i zajęcia z animatorką zabaw, pokaz strażacki, loteria fantowa
i pyszne smakołyki, a ministranci naszej parafii serwować będą domową pizzę. Koło misyjne zaprasza, aby podczas festynu parafialnego wesprzeć akcję „Listek nadziei dla Afryki”. Za dobrowolną ofiarę będzie można zakupić przygotowane przez dzieci i ich opiekunów sadzonki różnych roślin i kwiatów. Zebrane datki zostaną przekazane na pomoc misjonarzom w Afryce. Młodzież z grupy: „Przebudzeni na Kaszubach” uczyć będą modlitwy do Ducha Świętego
i rozprowadzać Koronkę ku czci Ducha Świętego. Nie zabraknie dobrej muzyki i śpiewu parafialnej scholi.

Nabożeństwa majowe w kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. W takim samym układzie od czwartku będą się odbywały nabożeństwa czerwcowe.

Próba generalna dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców w poniedziałek o godz. 15.30.

We wtorek o godz. 17.30 proszę rodziców dzieci o pomoc w przygotowaniu kościoła do zbliżającej się uroczystości I Komunii świętej. Z tej racji msze w ten dzień o godz. 16.00 i 17.00.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona
z nabożeństwem majowym.

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek od godz. 8.00.

W czwartek od 15.30 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po mszy o 18.00 w kościele spotkanie grupy Domowników Boga. Pamiętajmy w ten dzień również
w modlitwie o wszystkich dzieciach z okazji Dnia Dziecka.

W piątek o godz. 15.00 spowiedź dla dzieci, które w najbliższą niedzielę przystąpią do I Komunii świętej.  

 W sobotę o godz. 8.00 wyjazd na XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich.

Z racji mojego wyjazdu z młodzieżą adoracja z I soboty miesiąca odbędzie się w następną sobotę
10 czerwca.

W następną niedzielę w Uroczystość Trójcy Najświętszej msze święte o godz. 8.00, 9.00 i 11.00 w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do I Komunii Świętej. Otoczmy w tym dniu naszą gorącą modlitwą dzieci i ich rodziny, które przeżywać będą tak ważne dla nich święto.

W następną niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna.

W tym tygodniu przypada święto NMP Matki Kościoła (29.05.), święto Nawiedzenia NMP (31.05.), święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (1.06.), wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy z Ugandy (3.06.)

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”, do nabycia czasopismo „W Rodzinie”.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży, pod nazwą „Przystań”. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Zapraszam zatem Was wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, na które Wasi duszpasterze organizują już wyjazd. Zapytajcie ich proszę o szczegóły i niech Was nie zabraknie na „Przystani”. Do zobaczenia zatem w Pelplinie w sobotę, 17 czerwca tego roku. Wasz Biskup Ryszard. Zachęcam do zapisywania się na ten wyjazd w zakrystii. Szczegóły tego wydarzenia
na stronie internetowej naszej parafii.

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!                                        

                                                                                                                                       ks. Damian Drozdowski