Ogłoszenia 28.03.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej. Dzisiaj po mszy o 11.30 parafialna stacja Dni Młodzieży połączona z krótką adoracją. O godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

Zgodnie z nowymi regulacjami od soboty w naszym kościele parafialnym może przebywać jeszcze mniejsza liczba wiernych (do 20 osób). Proszę o roztropne korzystanie z mszy i nabożeństw dając pierwszeństwo tym, którzy mają zamówioną intencję mszalną.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. 

W środę po mszy o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dodatkowa spowiedź przed świętami we wtorek od godziny 17.30 do 19.00 z udziałem kapłanów z Towarzystwa Ducha Świętego. Proszę podczas spowiedzi zachować odpowiedni odstęp. 

Przed nami Triduum Paschalne. Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 17.00, Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 17.00 a Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Celebracje odbędą się z ograniczoną liczbą wiernych i będą transmitowane przez facebooka ks. proboszcza. Komunia święta sakramentalna będzie udzielona dla chętnych w Wielki Czwartek o godz. 18.30, w Wielki Piątek o godz. 18.30 a w Wigilię Paschalną o godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post (18-60 lat) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 lat). Na Wielki Piątek przy transmisji liturgii z naszego kościoła przygotujmy w swoich domach krzyże do adoracji. 

Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia. Adoracja przy ołtarzu adoracji w czwartek po liturgii do 22.00 a w piątek od 8.00 do 16.30. Adoracja przy grobie Pańskim będzie w Wielki Piątek po liturgii do godz. 22.00 a w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 19.30 z godzinną przerwą od 12.00 do 13.00

W tym roku nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.  Na stronie internetowej będzie umieszczona modlitwa błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych przed posiłkiem w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Następna niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego msze święte o godz. 8.00, 10.00 11.30 i dodatkowo o 15.00 i 17.00 (msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka).

Odwiedziny chorych z listy stałej odbędą się w środę od godz. 9.30

W duszpasterstwie zastępują mnie będą bracia z Towarzystwa Ducha Świętego 
z Dąbrowy. W razie nagłych wypadków np. wezwanie do chorego, proszę dzwonić pod telefon parafialny. Sprawy związane z biurem parafialnym możliwe są do załatwienia, jednak proszę wcześniej zadzwonić. 

Za tydzień w niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Dziękuję wszystkim za piękny odzew w zbiórce elektrośmieci. Wspomogliśmy tym samym dzieło misji i dbamy o nasze środowisko.

Burmistrz Brus informuje: 1 kwietnia w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Do osób, które nie dokonają samospisu zgłosi się rachmistrz. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

Dnia 10 kwietnia planujemy zasadzić sadzonki drzew na ziemi parafialnej. Bardzo serdecznie zachęcam, by zaangażować się w to dzieło. Osoby, które chciałyby w tym pomóc proszę o kontakt.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.                                                                                                                                                              

ks. Damian Drozdowski