Ogłoszenia 28.02.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej. Dzisiaj o 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

Dzisiejszą niedzielę „Ad Gentes” w tym roku przeżywamy pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Przed kościołem odbywa się zbiórka na rzecz misjonarzy.

W dniu dzisiejszym wyjątkowe, bo 101 urodziny obchodzi nasza parafianka. Życzymy, by pani Kazimiera nadal cieszyła się dobrym zdrowiem i Bożym błogosławieństwem.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. 

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca marca. W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o dar nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. W tym dniu w liturgii przypada święto świętego Kazimierza Królewicza.

Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie tylko w piątek od 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę o skorzystanie ze spowiedzi także w tygodniu przed mszami świętymi.

W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca chorych z listy stałej odwiedzi pan szafarz Paweł udzielając tylko komunii świętej. Przed świętami odwiedzi chorych ksiądz i udzieli sakramentu pokuty.

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od. godz. 19.00 do 20.00. Adoracja będzie również transmitowana przez facebooka.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy o godz. 17.00 i po mszy o godz. 18.00. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer czasopisma 
„W Rodzinie” i „Misyjne drogi”

Pod chórem można zabrać skarbonki „Caritas” – jałmużna postna: „Czas Miłosierdzia”. Możemy także wspomóc dzieła Caritas – pod chórem można zabrać również ulotkę informacyjną o odpisaniu 1% podatku na rzecz tej kościelnej organizacji. 

Za tydzień o 15.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

Za tydzień w niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna. Polecam ją Waszej ofiarności. 

W poprzednią niedzielę na stoku narciarskim uległem wypadkowi, w wyniku którego potrzebna była operacja nogi. Przez minimum 6 tygodni w duszpasterstwie zastępować mnie będą bracia z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy, którym już teraz bardzo serdecznie dziękuję. W razie nagłych wypadków np. wezwanie do chorego, proszę dzwonić pod telefon parafialny. Sprawy związane z biurem parafialnym możliwe są do załatwienia, jednak proszę wcześniej zadzwonić. Dziękuję Wam drodzy parafianie za wszelkie słowa otuchy, wsparcia i oczywiście za modlitwę oraz nadal o nią proszę.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

 ks. Damian Drozdowski