Ogłoszenia 28.01.2024

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

W środę po mszy o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Bosko (31.01.), święto Ofiarowania Pańskiego (2.02.).

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie spotkania kolędowe, dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowę, życzliwość i ofiary złożone na renowację ołtarza głównego.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca lutego. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi można będzie adorować Najświętszy Sakrament.

Dnia 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy za osoby życia konsekrowanego. Polecać Bogu będziemy szczególnie nasze Siostry Franciszkanki, oraz ojca Urbana – kapelana sióstr i braci z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. Kolekta tego święta jest przeznaczona na zakony klauzurowe.

Chorych z listy stałej z posługą sakramentalną odwiedzę w następny piątek 9 lutego.

W sobotę 3 lutego we wspomnienie świętego Błażeja po mszy o godz. 17.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła. O godz. 19.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej soboty miesiąca.

W następną niedzielę po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. W tą niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszej diecezji relikwie będą od 27 stycznia do 3 lutego. Z racji, że mamy te relikwie w naszej parafii,
w łączności z diecezją, będziemy też modlić się w tych dniach za ich przyczyną wypraszając potrzebne łaski dla naszych rodzin.

Latem w dniach od 11-19.08. planujemy samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Włoch. Program pielgrzymki odnajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Zostało już tylko kilka miejsc wolnych.

W dniach od 27.01. do 3.02. podczas mojej nieobecności zastępować mnie będzie ojciec Wiktor Tarczyński z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. W ważnych sprawach proszę dzwonić pod ten numer telefonu: 501 324 850.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę udanych i bezpiecznych ferii zimowych.