Ogłoszenia 27.11.2022

Dzisiaj msze o  8.00, 10.00 i o 11.30. Tą niedzielą rozpoczynamy adwent i tym samym nowy rok liturgiczny. Po mszach u pana organisty można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę.

Zapraszam na nabożeństwa roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00 a w sobotę na godzinę 7.00. Zachęcam, by wszyscy przynosili lampiony.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 1.12.od godz. 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej z posługą sakramentalną. Tradycyjnie tego dnia okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy wiejskiej.

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszą sobotę miesiąca tradycyjnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00 z  udziałem naszej parafialnej scholi.

W tym tygodniu obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła (30.11), wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (3.12).

Duszpasterze młodzieży z naszej diecezji organizują wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku.  Koszt wyjazdu  4000 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się do mnie jak najszybciej. Ilość miejsc jest ograniczona.

W dniach 2 i 3 grudnia 2022 r. Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Zbiórka będzie przeprowadzana także przez Caritas naszej parafii.

Dnia 10.12. odbędzie się świąteczne spotkanie dla dzieci z Mikołajem w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Proszę uważnie zapoznać się z plakatem i zapisać dzieci, które chcą wziąć udział w tym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem w niedzielę 11.12. odbędzie się świąteczny kiermasz na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Można będzie nabyć ręcznie robione ozdoby świąteczne,
no i oczywiście pyszne słodkości. Jednocześnie na stoisku zachęcamy do zakupu sianka na stół wigilijny, które przygotowało Caritas naszej parafii.

 Już po raz drugi włączamy się do akcji „Paczuszka dla maluszka”, która będzie trwała
w dniach od 27 listopada do 19 grudnia 2022 roku. Celem akcji jest wsparcie Fundacji Małych Stópek. W tym roku chcemy pomóc podopiecznym Fundacji „Pomorze Dzieciom” w Gdańsku. Dary można składać w kościele pod choinką oraz w miejscowej szkole podstawowej. Szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych produktów są umieszczone na bombkach.  

Do dnia 12.12. można włączyć się w akcję: „Zostań św. Mikołajem dla dzieci zagrożonych wojną”. Szczegóły akcji na plakacie.

Od tej niedzieli można nabywać świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Duże w cenie 20 zł a małe po 10 zł.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Za tydzień po mszy świętej o godz. 8.000 spotkanie róż żywego różańca i wymiana tajemnic. W ten dzień będzie nasza kolekta inwestycyjna, a przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Zmarła nasza parafianka Irena Czarnowska, l. 74, zamieszkała w Peplinie, jej pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłą Irenę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski