Ogłoszenia 27.09.2020

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. 

Dzisiaj gościmy w naszej świątyni Zespół Młodzieży Zmartwychwstańczej. Dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi talentami. Po mszy będzie możliwość wsparcia zespołu.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoją obecnością i modlitwą w dniu parafialnego odpustu przyczynili się do pięknego przeżycia parafialnej uroczystości.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Przed nami pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 17.00. podczas spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. W te dni od godz. 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej z posługą sakramentalną.

W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w naszym kościele będzie w czwartek i piątek o godz. 18.30. W sobotę zaraz po mszy o 18.00 a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. Różaniec w następnym tygodniu będzie o 17.30, bo od poniedziałku 5.10. przechodzimy na porządek zimowy i msza wieczorna będzie sprawowana o godz. 17.00. 

W czwartek po zakończonym różańcu zapraszam na plebanię mężczyzn, którzy chcieliby wejść 
w szeregi nowej grupy parafialnej Rycerzy Kolumba. Organizacja ta działa prężnie w wielu parafiach naszej ojczyzny a także w naszym dekanacie. Spotkanie organizacyjne miało się odbyć zaraz po wizycie Rycerzy Kolumba z Brus, ale był zakaz zgromadzeń wywołany pandemią. Serdecznie zapraszam! 

W piątek po różańcu spotkanie młodszej grupy młodzieżowej. 

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 20.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem scholii i chóru parafialnego. Gościem specjalnym będzie pani Mary Mbuba, która też w następną niedzielę będzie śpiewać na mszach świętych a po mszach będzie sprzedawać swoje płyty. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na misje katolickie.

Intencje mszalne na przyszły rok będą przyjmowane od poniedziałku 5.10.2020.

W czwartek 17.09. zakończyliśmy renowację pierwszej części sufitu naszej świątyni. Pierwotna kwota renowacji połowy prezbiterium miała wynieść ok. 125 tyś złotych (zakładaliśmy, że są tam malowidła). Konserwatorzy po zbadaniu kolejnych wartw farby zdecydowali, że zostaniemy przy najbardziej naturalnej i pierwotnej formie wyglądu sufitu naszej świątyni, czyli przy drewnie. Całkowity koszt renowacji tej części sufitu wyniósł 72 340 zł (niecałe 29 tyś dostaniemy od Marszałka Województwa Pomorskiego – dotacja jest mniejsza bo zmniejszył się planowany koszt renowacji). Dziękuję Wam za troskę o świątynię wyrażającą się w kolektach inwestycyjnych, dziękuję panu marszałkowi za dofinansowanie, dziękuję paniom konserwatrokom i wszystkim paniom, które gotowały obiady dla naszych pań dzielnie pracującym nad pięknem naszej świątyni. Przed nami jeszcze trochę sufitu zostało, ale najpierw zajmiemy się renowacją i przywróceniem pierwotnego piękna posadzki w prezbiterium przywracając kamień, który pierwotnie był na całości prezbiterium, ale konstrukcja drewnianego podestu wiele płyt uszkodziła. Decyzja o tych pracach znalazła aprobatę u konserwatorów. Jesteśmy w trakcie ustalania programu prac, tworzenia kosztorysu i czekania na pozwolenie z urzędu w Gdańsku. Prawdopodobnie prace rozpoczną się w lutym 2021 roku.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Wacława (28.09), święto św. Michała, Gabriela i Rafała (29.09), wspomnienie św. Hieronima (30.09.), wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1.10), wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów (2.10).

Uroczysta promocja kandydatów na ministrantów odbędzie się w naszej parafii w piątek 9.10.

Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do spowiedzi i I komunii świętej odbędzie się w niedzielę 11.10 po mszy o godz. 11.30                                            

Można zakupić kolejny numer czasopisma: „W Rodzinie”  i odebrać pismo: „Rycerz Niepokalanej”

Od niedzielnego popołudnia do środy wieczorem podczas mojej nieobecności w parafii dyżur do chorego będą pełnić kapłani z parafii z Brus. (tel. 52 398 22 47). Msze od poniedziałku do środy będą sprawowali księża ze zgromadzenia Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. 

 Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

 Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski