Ogłoszenia 27.08.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

W naszym kościele w dniu dzisiejszym o godz. 14.00 odbędzie się dodatkowa msza święta, w czasie której swoją pierwszą profesję zakonną złoży brat Dariusz Pitroch
z Towarzystwa Ducha Świętego. Zachęcam do udziału w uroczystościach i ogarnięcia brata Dariusza modlitwą na początku jego drogi zakonnej.

Dziś o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Brusach odbędzie się „Koncert Uwielbienia”, był on poprzedzony 3-dniowymi warsztatami muzycznymi, w których wzięli udział nasi parafianie, m.in. członkowie chóru i scholi. Serdecznie zapraszamy na to piękne muzyczne wydarzenie.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca września. Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego dodatkowa okazja do spowiedzi wyjątkowo w tym miesiącu w środę i w czwartek od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja najświętszego Sakramentu. Niech to będzie również okazja do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od godziny 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej.

W piątek, 1 września, w ramach codziennych mszy, rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją rodziny Ulmów.

W pierwszą sobotę miesiąca września o godz. 20.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Augustyna (28.08.), męczeństwo św. Jana Chrzciciela (29.08.).

Za tydzień w niedzielę 3 września po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych
i wymiana tajemnic a na mszy o godz. 10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki. O przygotowanie wieńca dożynkowego proszę sołectwo Skoszewo. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
W tą niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Również za tydzień o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie pielgrzymów naszej diecezji, którzy brali udział w Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii.

Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym” i do nabycia nowy numer czasopisma: „W Rodzinie”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym dobrej pogody
i regeneracji sił duchowych i fizycznych.