Ogłoszenia 27.06.2021

 1. Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
 2. Biorąc pod uwagę zniesienie przez władze państwowe części ograniczeń, dotyczących liczby uczestników zgromadzeń religijnych oraz decyzję biskupów polskich zgromadzonych 11 czerwca 2021 r. na Zebraniu Plenarnym KEP, Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna z dniem 23 czerwca 2021 r. odwołuje dyspensę, udzieloną  29 maja 2020 r. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 3. W związku z decyzją o odwołaniu dyspensy od następnej soboty msza z liturgią niedzielną będzie tylko o godz. 18.00. Wracając do stabilizacji w życiu społecznym i religijnym chciałbym przypomnieć, że liturgia niedzielna w sobotę nie powinna stanowić dla nas normy w celebrowaniu niedzieli, ale może być pomocą w wyjątkowych sytuacjach, kiedy uczestnictwo na niedzielnej mszy świętej jest z różnych powodów niemożliwe.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Ireneusza, biskupa
  i męczennika (28.06), uroczystość św. Piotra i Pawła (29.06.), św. Tomasza Apostoła (3.07).
 5. W uroczystość św. Piotra i Pawła dodatkowa msza święta o godz. 10.00. Zachęcam do uczestnictw w tym dniu na eucharystii. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.
 6. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii będą do środy po mszy o 18.00 a dzisiaj po mszy o 11.30.
 7. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 8. Rozpoczęliśmy wakacje. Wszystkim dzieciom i młodzieży, a także nauczycielom życzę dobrego odpoczynku i regeneracji sił.
 9. Przed nami dni eucharystyczne miesiąca lipca. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dar nowych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.00 a w pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W pierwszy czwartek miesiąca i w pierwszy piątek odwiedzę chorych z listy stałej od godz. 8.00
 11. Zapraszamy na adorację w pierwszą sobotę miesiąca na godz. 20.00 z udziałem naszej parafialnej scholii.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma „Pielgrzym”
 13. Za tydzień w niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna.
 14. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.
    ks. Damian Drozdowski