Ogłoszenia 27.02.2022

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

W poniedziałek i we wtorek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do czasu Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00. Adorację rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi.

Najbliższa środa to środa popielcowa. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 10:00, 17:00 i 18:00. W popielec obowiązuje ścisły post (18-60 rok życia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). W tym roku chcemy w sposób szczególny w ten dzień ofiarować swój post i modlitwę o pokój na Ukrainie. Po mszy o 10.00 do godziny 17.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.Msza o godz. 10.00 będzie również w tej intencji. Po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę popielcową i dzisiaj po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek. Zebrane przez Caritas Polska pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym
z Ukrainy.

W czwartek w świetlicy o godz. 18.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

W pierwszy czwartek i piątek miesiąca marca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi będzie również w pierwszy piątek miesiąca od godziny 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi okazja do adoracji najświętszego Sakramentu.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.00 z udziałem naszej parafialnej scholi.

„Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło.

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską do udziału w Wielkopostnych Dniach Skupienia „Jestem, bo JESTEŚ! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8)”, które odbywać się będą od 18 do 20 marca 2022 roku. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Dni skupienia rozpoczynają się w piątek 18 marca o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl

Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 12 marca i 23 kwietnia 2022 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania. Kształtuje też ducha katolickiego wśród swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

Od następnej niedzieli przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne a od następnego poniedziałku będą również rekolekcje szkolne. Gościć będziemy księdza Marka Krzyżkowskiego redemptorystę. W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Burmistrz Brus informuje, że we wtorek, 1 marca br., w godz. 9.00-13.00 przy OSP
w Brusach odbędzie akcja poboru krwi. W związku z wojną na Ukrainie, krew może być
w najbliższym czasie niezbędna do udzielenia pomocy narodowi ukraińskiemu. Zapraszamy do udziału w akcji!

Burmistrz Brus informuje, że Gmina Brusy organizuje i koordynuje finansową i rzeczową pomoc dla Ukrainy! Wszelkie komunikaty podawane są na www.brusy.pl i w Urzędzie Miejskim w Brusach.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

        ks. Damian Drozdowski