Ogłoszenia 26.11.2023

Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Tą niedzielą kończymy rok liturgiczny. Swój odpust przeżywają siostry franciszkanki z Orlika, które mają kaplicę zakonną pod tym wyzwaniem.

W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

We wtorek po mszy o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych.

W środę po mszy o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W czwartek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.

W tym tygodniu przypada święto św. Andrzeja Apostoła (30.11.).

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca grudnia. W pierwszy piątek również dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.00 z udziałem naszej parafialnej scholi.

Do nabycia w zakrystii duże i małe kalendarze ścienne na przyszły rok.

W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent i tym samym wkraczamy w nowy rok liturgiczny. Warto w tym tygodniu poszukać lampion, który przyda się na msze roratnie. Od następnej niedzieli po mszach u pana organisty będzie można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę.  Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca
i wymiana tajemnic. Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Siostry Franciszkanki serdecznie zapraszają na spotkanie dla małżeństw pod hasłem: „(Nie)doskonali do pary”, które odbędzie się 9 grudnia w Dziemianach. Poprowadzą
je Marta i Stanisław Jędrzejewscy, znani także z inicjatywy „Ludzie Pełni Życia”. Zachęcamy wszystkie małżeństwa do tego, by zwłaszcza w Adwencie, z codziennego biegu wyrwać chwilę dla siebie i swojej „drugiej połówki” na wspólny czas we dwoje. Zapisy do 1 grudnia u siostry Sancji pod numerem: 724 349 056 lub na stronie: projektmalzenstwo.pl

Centrum Kultury, Urząd Miejski w Brusach oraz Stowarzyszenie Miłośników Terenówek 4X4 zapraszają na spotkanie ze Świętym Mikołajem na placu przy Domu Kultury w Leśnie w niedzielę 3 grudnia na godzinę 18.50.

Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna, Sołtys i Rada sołecka oraz Stowarzyszenie Ziemia Zaborska organizują Spotkanie z Mikołajem. Na spotkanie zapraszamy dzieci od 3 roku życia do 3 klasy włącznie, uczęszczające do szkoły w Leśnie i punktu filialnego
w Przymuszewie. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia w godz. od 10.00- 13.00 w świetlicy wiejskiej. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w sekretariacie szkoły do 30 listopada. Wpisowe wynosi 10 zł.

Parafia pw. świętego Józefa w Tczewie organizuje 9 grudnia br. w godz. od 11.00 do 15.00 Diecezjalny Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.