Ogłoszenia 26.12.2021

Dzisiaj w niedzielę Świętej Rodziny msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z dużą liczbą zachorowań.

Dzisiaj po mszach świętych przyjmijcie od naszej młodzieży życzenia na Nowy Rok, przy wyjściu ze świątyni odbywa się również zbiórka na KUL i szkolnictwo katolickie.

Dziękuję za liczną obecność na przedstawieniu świątecznym, dziękuję naszej młodzieży za śliczny występ. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla Maluszka, dziękuję organizatorom tej akcji KGW Leśno, Samorządowi Uczniowskiemu i Szkolnemu Klubowi Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Leśnie, podziękowanie składam na ręce p. Gabrieli Warnke. Dziękuję za choinki do kościoła p. Władysławowi Łąckiemu a strażakom za pomoc w ustawieniu i przystrojeniu.

Serdecznie dziękuję chórowi parafialnemu, panu organiście, służbie liturgicznej i Wam za piękne przeżycie pasterki i pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia

Kolędnicy misyjni pojawią się 26.12 i 27.12. przy niektórych ulicach naszej parafii. Dzisiaj przy ul. Słonecznej, jutro od 9.00 przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Polnej, ul. Wykopaliskowej i ul. Polnej. Będą kolędowali przed wejściem do domów ze względu na pandemię. Przyjmijmy ich serdecznie.

W liturgii trwamy w oktawie Bożego Narodzenia. W tym tygodniu obchodzić będziemy święto św. Jana Ewangelisty (27.12.), św. Młodzianków, męczenników (28.12.)

W ciągu całego roku trwa w naszej diecezji stała adoracja i modlitwa w intencji powołań. Dzień, który przypada na naszą parafię to poniedziałek 27.12. dlatego po mszy rannej od godz. 9.30 do godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Znajdźmy chwilę czasu i wejdźmy do kościoła na modlitwę w tej ważnej intencji.

W środę po mszy świętej o 9.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 17.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”

W piątek kończymy rok kalendarzowy. Serdecznie zapraszam na mszę dziękczynną na godz. 17.00. Kuria Pelplińska informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych 31 grudnia br.

W sobotę obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze w nieco zmienionym porządku o godz. 10.00, 11.30. i 18:00. Jest to uroczystość nakazana przez Kościół i w sumieniu mamy obowiązek w tym dniu uczestniczyć we mszy świętej.

Do odbioru kolejny numer czasopisma; „Pielgrzym”.

Sprawozdanie roczne duszpastersko-ekonomiczne odbędzie się po czasie kolędowym.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się nasza kolekta inwestycyjna.

Od 28.12. rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie w naszych domach. Tak jak w zeszłym roku kolęda odbędzie się bez udziału ministrantów. Kto obawia się spotkania w tej formie proszę o kontakt telefoniczny. Na początku każdej kolędy odbędzie się w domach obrzęd poświęcenia wody. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na dalszą renowację świątyni.

Najbliższe kolędy:   28.12 – Główczewice strona prawa – od. 12.00

29.12 – Główczewice strona lewa – od. 12.00

30.12 – Wysoka Zaborska i ul. Zaborska – od. 10.00

2.01 – Lendy – od. 13.00

3.01. – Orlik – strona lewa – od. 13.00

4.01. – Orlik – strona prawa – od 13.00

5.01.– Cegielnia – od 13.00

6.01 – Kolęda u Sióstr franciszkanek

7.01.– Skoszewko, Windorp, Peplin – od 10.00

8.01 – Lamk – od. 10.00

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

           ks. Damian Drozdowski