Ogłoszenia 26.09.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za liczny udział w parafialnym odpuście podwyższenia Krzyża Świętego, który przeżywaliśmy tydzień temu. Dziękuję wszystkim żywo zaangażowanym w liturgię i za pomoc na plebanii.

W poniedziałek (20.09) odbyło się spotkanie organizacyjne przed Seminarium Odnowy Wiary. Podczas tego spotkania wyjaśniono zasady przebiegu Seminarium. Jeśli kogoś nie było na spotkaniu, a podtrzymuje chęć uczestnictwa proszę o pozostanie w Kościele na bardzo krótkie spotkanie. Nadal istnieje możliwość dołączenia do grona przeżywających przygodę z Bogiem podczas Seminarium Odnowy Wiary. Te osoby także proszę o pozostanie w Kościele. Spotkania odbywać się będą cyklicznie po czwartkowej wieczornej mszy.

W poniedziałek po mszy o 18.00 zapraszam na spotkanie nowych chłopców, którzy chcą wstąpić w szeregi ministrantów.

W środę po mszy świętej o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.

Zbliżają się dni eucharystyczne miesiąca października. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w piątek od 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek 30.09 i piątek 1.10. od godziny 8.00.

Od piątku rozpoczynamy wspólne nabożeństwa różańcowe. Odbywać się będą one
w tygodniu po ostatniej mszy świętej a w niedzielę po mszy o godz. 8.00

W piątek po mszy świętej i różańcu spotkanie grupy młodzieżowej. 

W pierwszą sobotę miesiąca (2.10) o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
z udziałem parafialnej scholii.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Wincentego a Paulo (27.09), św. Wacława (28.09.), święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29.09),
św. Hieronima (30.09.), św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1.10.), św. Aniołów Stróżów (2.10.)

 Intencje mszalne na nowy rok będą przyjmowane od poniedziałku 4.10.

W minioną sobotę w bazylice katedralnej w Pelplinie odbyła się promocja na ceremoniarzy. Wśród nich było 5 ministrantów z naszej parafii: Teofil Dorszyński, Mateusz Gliszczyński, Marcel Lubiński, Karol Łonski, Kacper Męcikalski. Szczerze gratulujemy podjętej nauki i formacji, która odbywała się w Pelplinie i życzymy nowym ceremoniarzom radości z wykonywanej posługi.

 Za tydzień odbędzie się nasza kolekta inwestycyjna. Ofiary przeznaczone są na dalszy remont sufitu naszej świątyni, który rozpocznie się prawdopodobnie w marcu 2022 roku. Koszt renowacji głównej nawy to 122 tysiące zł.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma
„W Rodzinie”.

Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i  Mieszkań. 
Główny Urząd Statystyczny przypomina, że na mocy ustawy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Spisie. Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien niezwłocznie  wypełnić obowiązek spisowy”. 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

ks. Damian Drozdowski