Ogłoszenia 26.07.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego. 

Dzisiaj modlimy się w sposób szczególny za rodziców, dziadków, najstarszych parafian 
i emerytów, ponieważ przypada dzień wspomnienia Joachima i Anny – rodziców NMP.

Bardzo serdecznie dziękuję panu Danielowi Kasprowiczowi – misjonarzowi 
z Madagaskaru za obecność, wspólną z nami modlitwę i za świadectwo pracy misyjnej. Po mszy będzie możliwość wsparcia dzieła misyjnego, do czego bardzo serdecznie zachęcam.

W czasie wakacyjnego wypoczynku zachęcam parafian i wypoczywających gości do uczestnictwa we mszach świętych w ciągu tygodnia. Przy okazji życzę dobrej pogody 
a wyjeżdżającym szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnie serdecznie pragnie podziękować wszystkim darczyńcom, parafianom, którzy w ubiegłym tygodniu włączyli się w zbiórkę dla poszkodowanych w powodzi na Ukrainie w Obwodzie Lwowskim. Zbiórka wyniosła: 
2 tysiące złotych.  Pieniądze zostały przekazane do Zarządu Miejsko-Gminnego OSP 
w Brusach. Za umożliwienie zbiórki strażacy dziękują również księdzu proboszczowi.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych próśb i podziękowań. 

W czwartek po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych, licznych i świętych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych. 

Najbliższa sobota to już pierwsza sobota sierpnia, modlić się będziemy za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu. W sobotę popołudniu 
i w następną niedzielę można zyskać odpust Porcjunkuli związany z kaplicą Matki Bożej Anielskiej, którą odbudował św. Franciszek. Odpust można zdobyć za nabożne nawiedzenie kościoła, przyjęcie komunii świętej i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację do animowaną przez parafialną scholę do kościoła na godz. 20.00 

Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”.

Przy wyjściu z kościoła można przeczytać zaproszenie na Dożynki Jasnogórskie, które odbędą się 5-6 września br. Oraz informacje o studiach stacjonarnych i podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Burmistrz Brus zachęca rolników do nieodpłatnego usunięcia folii oraz innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Zbiórka trwa od 7 lipca br. i w dalszym ciągu możliwe jest skorzystanie z dotacji pozyskanej na ten cel przez Gminę Brusy. To okazja do bezpłatnego pozbycia się tych kłopotliwych odpadów. Zainteresowanych rolników, którzy do tej pory nie złożyli wniosków zapraszamy w poniedziałek 27 lipca br. do Urzędu Miejskiego w Brusach. Kontakt poprzez Biuro Interesanta.

W przyszłą niedzielę odbędzie się nasza kolekta inwestycyjna. Prace konserwatorsko – malarskie rozpoczną się na początku sierpnia.

Zmarł nasz mały parafianin Leon Pestka, jego pogrzeb odbył się w sobotę 25.07. Otoczmy jego rodzinę naszą serdeczną modlitwą. 

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski