Ogłoszenia 26.03.2023

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świąteczne świece w ramach cegiełki dla potrzebujących. Duże paschaliki w cenie 15 zł, małe po 10.00 zł, świece w kształcie jajek po 20 zł.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział na czwartkowej mszy dla młodzieży. Grupie młodzieżowej dziękuję za jej przygotowanie. Dziękuję tym, którzy z naszej parafii podjęli trud ekstremalnej drogi krzyżowej.

Z racji spowiedzi przedświątecznych od środy do piątku zmienione są godziny wieczornych mszy świętych. Nasza spowiedź przedświąteczna będzie w Wielki Poniedziałek od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30.

W środę po mszy o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek odwiedzę chorych z listy stałej w ramach spowiedzi i komunii przedświątecznej Można jeszcze dodatkowo zgłosić osoby, które chcą skorzystać z wielkopostnej spowiedzi, a nie mogą dotrzeć do kościoła. Po mszy o godzinie 18.30 spotkanie grupy Domowników Boga.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa
o godz. 10.00. Drugie nabożeństwo drogi krzyżowej przejdzie ulicami: Marii Ludwiki, Kaszubską, Słoneczną, Klonową. Nabożeństwo rozpoczniemy po mszy o godz. 18.30.

W pierwszą sobotę miesiąca ma godzinę 19.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafialnej scholi.

W Niedzielę Palmową odbędzie się na każdej mszy obrzęd poświęcenia palm. Procesja dookoła kościoła będzie w łączności z mszą o godz. 10.00. W następną niedzielę z racji wyjazdu na Dzień Młodych w Kościerzynie nabożeństwo Gorzkich Żali będzie zaraz po mszy o godz. 8.00. Za raz po nich spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny. Kolekta następnej niedzieli to kolekta inwestycyjna.

Wyjazd do Kościerzyny na celebrację Dnia Młodych  za tydzień w niedzielę o godz. 12.30. Można jeszcze dzisiaj zdecydować się na ten wyjazd.

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „W Rodzinie” i do odbioru kolejny numer „Rycerza Niepokalanej”.

W Niedzielę Palmową tradycyjnie przed kościołem odbędzie się coroczny kiermasz wielkanocny wspierający naszą służbę liturgiczną. Będzie można nabyć palmy do poświęcenia, liczne, piękne, ręcznie robione wielkanocne ozdoby. Nie zabraknie pysznych wypieków, smakołyków i słonych przekąsek. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Dnia 15 kwietnia o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się spotkanie z zajączkiem dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III. W programie: animacje, słodki poczęstunek oraz szukanie upominku od zajączka. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisanie dzieci w sekretariacie szkoły oraz wpłatę 10 zł. Serdecznie zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich w Leśnie, Sołtys i Rada Sołecka, Stowarzyszenie Ziemia Zaborska, Radny oraz Szkoła Podstawowa w Leśnie. Serdecznie zapraszamy.

Zmarła nasza parafianka Kazimiera Topka, l. 88, zamieszkała przy ul. Wykopaliskowej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarł nasz parafianin Andrzej Wielewski, l. 57 zamieszkały w Orliku. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Różaniec w jego intencji w niedzielę po mszy o 11.30 i w poniedziałek po mszy o 18.00. Zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.