Ogłoszenia 26.02.2023.

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.  Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Towarzyszyć nam będzie o. Wiktor Tarczyński z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy.

Msze z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 18.00.

Kolekta dla ojca rekolekcjonisty będzie na mszach we wtorek i w środę.

Od jutra dzieci i młodzież z naszej parafii będą przeżywać szkolne rekolekcje wielkopostne. Swoje zajęcia rekolekcyjne zaczynają od poniedziałku do środy w kościele o godz. 8.00. Pozostała ich część odbywać się będzie w szkole dla klas I-III i VII-VIII, a dla klas IV-VI  w świetlicy wiejskiej.
W rekolekcyjnych dniach będą nam towarzyszyć siostry franciszkanki z Orlika.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Dziękuję za liczną obecność na mszach w Środę Popielcową i ofiary złożone na rzecz parafialnego Caritas. Dziękuję za udział w pierwszych drogach krzyżowych.

W środę po  mszy o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od godz. 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej . Dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.45. W trakcie spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy
o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej spotkanie grupy Domowników Boga.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa
o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 17.00, podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 19.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem parafialnej scholi
o godz. 19.00. W tym dniu tworzymy most modlitewny z Wyższym Seminarium Duchownym
w Pelplinie. Niech obecność na adoracji będzie wyrazem naszego zatroskania o nowe powołania.

W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem  pasyjnym. Za udział
w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Do nabycia czasopisma: „W Rodzinie”,  „Misyjne drogi” i do odbioru „Rycerz Niepokalanej”.

Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca br. w Bysławku k. Tucholi. Zapisy do 10 marca, więcej informacji można znaleźć na plakacie.

„Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się
z prośbą, aby w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy świętej zorganizować zbiórkę środków finansowych „do puszek” na pomoc Ukrainie.

Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż Żywego Różańca
i wymiana tajemnic. W tą niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna a przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy.

Burmistrz Brus informuje, że od środy 1 marca  rozpoczyna się rekrutacja do publicznego Przedszkola nr 1 w Brusach, oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Brusy. Wnioski o przyjęcie dziecka można składać do 17 marca. Druki wniosków oraz szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.brusy.pl oraz w gminnych placówkach wychowania przedszkolnego.

Zmarła śp. Bogumiła Józefowicz, l. 86, zamieszkała w Płocku, a wcześniej w Leśnie przy
ul. Na Skarpie, jej pogrzeb odbył się w piątek 24.02. Zmarłą Bogumiłę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.                        ks. Damian Drozdowski